20 pomysłów na biznes związany z żywnością cz. 2

Dziś dokończenie poprzedniego wpisu. Tutaj możesz znaleźć wcześniejsze pomysły na własny biznes w gastronomii.

 1. Pizzeria
  Pizza to jedno z najbardziej popularnych dań na świecie. Czy Ty też uważasz, że sprzedaż pizzy to gorący pomysł. Pizzerie są popularne bo oferowane w nich pizze są smaczne i tanie.
 2. Kurczak z rożna
  Pieczony kurczak jest dobrym pomysłem na szybki lunch lub danie w przystępnej cenie. Do otworzenia własnej firmy zajmującej się pieczeniem kurczaka na rożnie potrzebujesz lokalu przystosowanego do gastronomii, rożna oraz naturalnie kurczaków.
 3. Sprzedaży hamburgerów
  Alternatywą dla kurczaków z rożna i pizz są hamburgery. Możesz je podawać jako kanapki lub z ziemniakami lub frytkami.
 4. Sprzedaż hod dogów
  Hot dogi mogą być uzupełnieniem powyższego pomysłu lub sprzedawane zupełnie osobno. Ciekawym uzupełnieniem hot dogów mogą być kanapki.
 5. Przygotowanie koktajli owocowych
  Koktajle owocowe są idealnym pomysłem dla osób lubujących się w tych orzeźwiających napojach. Coraz więcej osób dba o własne zdrowie dlatego sprzedaż koktajli owocowych jest „pysznym” pomysłem. Wszystko co potrzebujesz do zrobienia koktajli to woda (mleko, kefir lub jogurt), świeże owoce i dobry blender. Koktajle owocowe najlepiej sprzedawać w miejscach, w których przewija się duża ilość osób np. centra handlowe lub główne ulice miasta. Jako dodatkowe produkty możesz wprowadzić gotowe kanapki.
 6. Dania włoskie
  Włoskie dania są jednymi z najbardziej ulubionymi na świecie. Możesz prowadzić własną restaurację włoską lub po prostu dania gotowe i sprzedaż gotowych dań. Możesz również prowadzić wyłącznie sprzedaż dań włoskich z dostawą.
 7. Regionalne przekąski
  W większości miast występują regionalne tradycje potrawy. Jeśli gotowanie lokalnych i regionalnych przysmaków jest Twoją specjalnością możesz otworzyć własną małą restauracją z regionalnymi daniami dla przejezdnych.
 8. Smakołyki
  Słodycze, podobnie jak poprzednie, mogą być sporządzanie według regionalnych przepisów. Stworzone według mało-komu-znanych przepisów słodycze mogą być ciekawą formą zarabiania dodatkowych pieniędzy.
 9. Domowe ciasteczka
  Jeśli robisz smakowite ciasteczka możesz zarobić dodatkowe dochody. Możesz spróbować sprzedawać je w pobliskich sklepach.
 10. Dania okazji
  W ciągu całego roku odbywają się różne uroczystości, którym towarzyszą różne potrawy. Jeśli potrafisz gotować potrawy okazjonalne możesz zarobić robiąc dania tego typu podczas różnych świąt.

Jeśli przychodzą Ci na myśl jakieś inne pomysły z tej dziedziny napisz je w komentarzu.

Frazy dzięki, którym nas znajdziecie:

 • pomysł na biznes kurczak z rożna
 • kurczak z rożna biznes plan
 • kurczak z rozna biznes
 • biznes zwiazany z masazem
 • biznes zwiazany z seniorami
 • kurczak z rożna jak otworzyć
 • biznes pieczone kurczaki
 • biznes zwiazany z rolnictwem

Podobne pomysły

 • beata

  Ja uważam, ze pizzeria jest dobrym pomysłem na biznes. Nawet już posunęłam się o krok dalej mam na oku jedną sieć dobrze zapowiadającej się marki Belamo Pizza. Oczywiście przez współpracę z nimi rozumiem umowę franczyzową. To chyba bardziej pewne niż porywanie się na robienie pizzy na własną rękę?!

 • gaga

  Owszem, dla franczyzodawcy na pewno jest to bardzo korzystne (brak kosztów własnych prowadzenia lokalu, brak kosztów pracowników, produktów i stałe opłaty od franczyzobiorcy), ale dla osób które chcą rozpocząć działalność franczyzową niekoniecznie. Po pierwsze ważny jest produkt i jego rozpoznawalność oraz wsparcie marketingowe, a nie zawsze franczyzodawca to zapewnia, po drugie punkt gastronomiczny (w zależności od lokalizacji, kosztów itp.) może okazać się nierentowny, a umowa z franczyzodawcą podpisywana jest na dłuższy okres czasu. Najlepszym rozwiązaniem jest zapoznanie się z zasadami funkcjonowania gastronomii, kosztami i uwarunkowaniami rynkowymi związanymi z prowadzeniem lokalu, a następnie podjęcie decyzji dotyczącej franczyzy bądź prowadzanie lokalu według własnego pomysłu i wizji.