5 pomysłów na biznes w Internecie

Biznes w Internecie stał się dostępny dla wszystkich – możesz go otworzyć nawet we własnym domu. Dziś przedstawię Ci 5 pomysłów na biznes w Internecie.

Wiele osób myśli, że biznes w Internecie można robić kupując coś (hosting, e-booki) od innych i odsprzedając innym. To nie jedyna droga do własnego eBiznesu.

1. Tworzenie stron internetowych

Projektowanie i budowanie stron internetowych daje duże możliwości ze względu na duży popyt. Coraz więcej firm uświadamia sobie potrzebę komunikowania się ze swoimi klientami za pomocą Internetu. Również osoby fizyczne coraz częściej pragną otworzyć swoje własne strony internetowe lub blogi. Swoich klientów można znajdować i obsługiwać za pośrednictwem Internetu. Pamiętaj tylko o tym, że w tym biznesie konkurencja jest bardzo silna.

Praca w domu jako projektant stron internetowych będzie wymagać pewnych umiejętności artystycznych i programowania oraz trochę czasu, aby chwycić. Zawsze ustalaj uczciwą cenę – ale oferują również zniżki, aby znaleźć pierwszych klientów. Gdy już zbudujesz swoje portfolio zaprojektowanych stron internetowych, możesz zwiększyć stawki i czekać na pozyskanie nowych klientów poprzez marketing pantoflowy.

2. Sprzedaż na Allegro

Wykorzystanie Allegro do sprzedaży produktów to dobry pomysł na biznes dla osób stawiających pierwsze kroki w biznesie internetowym. Więcej informacji o sprzedaży na Allegro znajdziesz tutaj.

Nieco innym pomysłem jest pomaganie innym ludziom jak mają sprzedawać przedmioty w serwisie Allegro. Konsultant sprzedaży zajmuje się uczeniem innych co sprzedawać, jak tworzyć oferty na aukcje internetowe oraz jak eksponować produkty (czyli jak robić i edytować zdjęcia).

Wiele osób chętnie zajęłoby się sprzedażą na Allegro, ale nie wiedzą od czego zacząć. Tutaj pojawia się okazja i możliwość zarabiania dla osób, które mają już pewne doświadczenie w zarabiania za pomocą Allegro.

Rozwinięciem takiego biznesu jest stworzenie i sprzedaż szkoleń, bądź e-booka na temat sprzedaży na własnej stronie internetowej.

3. Biznes afiliacyjny

Wykorzystanie programów partnerskich do budowania własnego biznesu to dobry pomysł jeśli zrobimy to z głową. Obecnie istnieją dziesiątki, jak nie setki programów partnerskich.

Programy partnerskie służą do zarabiania dzięki polecaniu produktów i usług dostępnych online. W niektórych programach partnerskich możesz zarabiać na dwa sposoby:
– bezpośrednio na pośrednictwie sprzedaży,
– pośrednio na sprzedaży przez poleconych przez nas partnerów.

Mogę polecić Ci kilka dobrych programów partnerskich są to:

Program partnerski Złote Myśli

Program partnerski CNEBPoint

Program partnerski Wydawnictwa Helion

4. Produkcja i sprzedaż e-booków

E-booki są bardzo popularnym produktem w Internecie. Jest wiele wydawnictw, które zajmują się wydawaniem tylko e-booków. Jeśli posiadasz już własną stronę warto pomyśleć o tworzeniu i sprzedaży e-booków informacyjnych.

Stworzenie e-booków jest zdecydowanie łatwiejsze niż tradycyjne drukowane książki. Jakiś czas temu pisałem o tym jak napisać i zarabiać własnym e-booku jako pomyśle na biznes.

Oto kilka najbardziej znanych wydawnictw internetowych:

http://www.zlotemysli.pl/
http://www.bestclass.pl/
http://www.escapemagazine.pl/

Jeśli masz większą motywację i znajomość rynku możesz spróbować stworzyć własne wydawnictwo e-booków, jednak pamiętaj, że to już jest trudne przedsięwzięcie. Jednak posiadając własne wydawnictwo możesz zająć się wydawaniem książek napisanych przez innych, a następnie promocją i sprzedażą tych e-booków.

5. Usługi internetowe

Ciekawym i rentownym pomysłem na biznes w Internecie jest świadczenie usług poprzez Internet. Jedną z usług, na którą jest duży popyt to zwiększanie ruchu na stronach internetowych. Można wyróżnić dwie główne metody pozyskiwania ruchu na stronę:

 • pozycjonowanie i optymalizację (ang. SEO),
 • reklama w wyszukiwarkach (PPC).

Oprócz tych dwóch usług możesz również zaoferować tworzenie i prowadzenie blogów firmowych, pisanie tekstów reklamowych.

Możesz specjalizować się w jednym lub kilku usługach e-marketingu albo świadczyć pełny zakres usług. Większość informacji jakie potrzebujesz aby móc świadczyć takie usługi znajdziesz w Internecie, a koszt uzyskania  takiej wiedzy jest o wiele niższy niż kursy stacjonarne.

Ciekawym pomysłem na biznes internetowy może być również zarabianie na blogu, czy zarabianie na ankietach.

Frazy dzięki, którym nas znajdziecie:

 • pomysł na biznes internetowy
 • pomysl na biznes w internecie
 • pomysł na sprzedaż w internecie
 • pomysł na sprzedaż internetową
 • pomysl sptzedarz internetows
 • pomysł na biznes w sieci
 • pomysl na biznes na alegro
 • pomysł na firme internetowa

Podobne pomysły

 • Świetne pomysły, a przy tym nie wymagają one takiego wkładu finansowego jak założenie biznesu tradycyjnego.

  W pełni zgadzam się z tym, że wiele informacji na temat marketingu partnerskiego, SEO, blogów, można znaleźć w internecie za darmo. Jest sporo blogów, gdzie ich autorzy chętnie ujawniają wiele ciekawych informacji na te tematy 🙂

  Pozdrawiam

  • admin

   @ Justyna
   Dzięki. Na Twojej stronie również można znaleźć mnóstwo bardzo interesujących treści dotyczących e-biznesu.

   Pozdrawiam

 • Dodałbym jeszcze pomysł na biznes w budowaniu dochodu pasywnego w internecie 🙂

 • Rafał

  Na a ja postanowiłem się nie zastanawiać tylko uruchomiłem własny biznes, na razie w stadium początkowym, ale za jakiś czas miejmy nadzieje już ustabilizowanym.

 • Eryk

  Wiele osób łączy prowadzenie tradycyjnego biznesu z e-biznesem. Ja zajmuję sprzątaniem i prowadzę bloga na ten temat. Czasami coś wpadnie z programów partnerskich, ale dopiero raczkuję w tym temacie i myślę, że z czasem będzie lepiej:-)

 • rakso

  Mam pytanie, czy czasem z tymi e-book’ami nie trzeba mieć praw autorskich?

  • @ rakso: Nie wiem co masz na myśli? Pisząc samemu e-booka posiadasz prawa autorskie do swojego dzieła bez zgłaszania tego gdziekolwiek.
   Jeśli chcesz sprzedawać cudze ebooki możesz to robić poprzez programy partnerskie.

 • Anna

  Prosiłeś o komentarz to bardzo proszę – masz go.
  Pomysłów na biznes, jaki bądź, Tobie nie brakuje. Wiele z nich to propozycje poza internetowe czyli takie w realu. Do nich właśnie chce dorzucić maleńki kamyczek. Na ulicach naszych miast, miasteczek widać wiele dumnych szyldów w stylu: hamburgery, kebaby, picca itp. Przyjeżdża do Polski taki arab, Włoch lub Turek i momentalnie czuje się jak u siebie w domu. Zje sobie kebab, hamburgera czy coś innego i myśli sobie. W Polsce dieta jest dokładnie taka jak w moim kraju tylko jakoś mniej smaczna,gorzej doprawiona. Nikt jeszcze nie miał pomysłu aby obok wymienionych przysmaków produkować np placki ziemniaczane, gorące, chrupiące. Ze śmietaną 30% lub z cukrem. Mogą tez być z sosem grzybowym lub grzybowo-mięsnym. Palce lizać. Arabom i innym gościom w naszym kraju pewnie by to smakowało.
  Przecież reklamę naszej pospolitej zupy ogórkowej zrobiła , nie kto inny, ale Francuska.

 • Farmer

  Zarabianie na reklamach jako wydawca. Myslę, że jest to też dobry pomysł. Piszą artykuły i promując się w sieci podnosimy wartość bloga. To natomiast wpływa na większa kasę z reklam. Przy okazji można pisać o tym co lubimy i na czym sie znamy.