Jak zarabiać na blogu?

Zarabianie na blogu to ciekawy i dość łatwy sposób na zarabianie pieniędzy. Jeśli chcesz otworzyć firmę może się okazać, że to dobry pomysł na biznes w Internecie.

W tym artykule opisany zostanie najlepszy sposób na zarabianie na blogu. Naprawdę warto poświecić kilka minut na przeczytanie tego artykułu. Poznasz kilka sposobów i strategii na zarabianie na własnym blogu. Dowiesz się czy na blogu można zarobić, jeśli tak to ile można zarobić oraz jak to zrobić.

Czy można zarobić na blogu?

Na to pytanie można odpowiedzieć krótko: to zależy. Jeśli wybierzesz odpowiednią niszę, będziesz tworzył dobrą treść oraz umiejętnie wypromujesz swojego bloga to z pewnością zarobisz.

Aby zarabiać na blogu nie musisz być ekspertem. Wystarczy, że choć trochę znasz się na swojej branży i chcesz poszerzać swoją wiedzę oraz oczywiście chcesz się nią dzielić z internautami.

Ile można zarobić na blogu?

Wysokość zarobków zależy od wybranej niszy, zaangażowania, posiadanej wiedzy, czasu oraz pieniędzy. Aby zacząć zarabiać trzeba zainwestować chociaż kilkadziesiąt złotych we własną domenę oraz hosting. Wiadomo, że w najgorszym wypadku stracimy tylko tyle ile zainwestowaliśmy, bądź wyjdziemy na zero. Za to potencjalny dochód z bloga może sięgać kilku tysięcy złotych, a może i nawet kilkunastu w przypadku stworzenia dobrej marki i sprzedaży własnych produktów.

Jak zarobić na blogu?jak zarabiac na blogu

Reklamy na blogu
Pierwszym sposobem na zarabianie na blogu to umieszczenie reklam. Możesz zarabiać poprzez Google AdSense, AdTaily lub sprzedawać reklamy bezpośrednio. W przypadku AdSense zarabiasz dzięki kliknięciom odwiedzających w reklamy, które im się wyświetlą.

W AdTaily reklamodawcy wykupują reklamę na pewną ilość czasu, a kontretnie dni. Może to być okres od jednego dnia do nawet kilku miesięcy. Możesz również samodzielnie poszukiwać reklamodawcy na własną rękę lub czekać, aż się sami zgłoszą.

Sprzedaż produktów

Sprzedaż produktów to kolejny sposób na zarabianie pieniędzy z bloga. Możesz sprzedawać własne produkty lub cudze. Jeśli nie masz własnych produktów fizycznych lub elektronicznych np. ebooków czy szkoleń, możesz zapisać się do tzw. programów partnerskich i zarabiać na polecaniu innych produktów w zamian za prowizję. Np. w programie partnerskim ZłotychMyśli możesz zarobić nawet 10 zł za polecenie jednego ebooka.

W Polsce jest sporo ciekawych programów partnerskich. Począwszy od sprzedających ebooki, książki, kursy internetowe, po kredyty hipoteczne czy doradztwo podatkowe.

Zarabianie pośrednie z bloga

Jeśli jesteś ekspertem w pewnej dziedzinie możesz prowadzić bloga eksperckiego i opisywać na nim podstawowe definicje, zagadnienia i problemy związane z Twoją dziedziną. Dzięki dzieleniu się swoją wiedzą zyskujesz wizerunek osoby kompetentnej, a tym samym zwiększa się Twoja osobista marka i osoby mające pewne problemy mogą się do Ciebie zgłosić z prośbą o pomoc (tym razem już płatną).

Jeśli jesteś dalej zainteresowany zarabianiem w Internecie zajrzyj na te strony:

Podobne pomysły na własny biznes