Jak zarabiać na blogu?

Zarabianie na blogu to ciekawy i dość łatwy sposób na zarabianie pieniędzy. Jeśli chcesz otworzyć firmę może się okazać, że to dobry pomysł na biznes w Internecie.

W tym artykule opisany zostanie najlepszy sposób na zarabianie na blogu. Naprawdę warto poświecić kilka minut na przeczytanie tego artykułu. Poznasz kilka sposobów i strategii na zarabianie na własnym blogu. Dowiesz się czy na blogu można zarobić, jeśli tak to ile można zarobić oraz jak to zrobić.

Czy można zarobić na blogu?

Na to pytanie można odpowiedzieć krótko: to zależy. Jeśli wybierzesz odpowiednią niszę, będziesz tworzył dobrą treść oraz umiejętnie wypromujesz swojego bloga to z pewnością zarobisz.

Aby zarabiać na blogu nie musisz być ekspertem. Wystarczy, że choć trochę znasz się na swojej branży i chcesz poszerzać swoją wiedzę oraz oczywiście chcesz się nią dzielić z internautami.

Ile można zarobić na blogu?

Wysokość zarobków zależy od wybranej niszy, zaangażowania, posiadanej wiedzy, czasu oraz pieniędzy. Aby zacząć zarabiać trzeba zainwestować chociaż kilkadziesiąt złotych we własną domenę oraz hosting. Wiadomo, że w najgorszym wypadku stracimy tylko tyle ile zainwestowaliśmy, bądź wyjdziemy na zero. Za to potencjalny dochód z bloga może sięgać kilku tysięcy złotych, a może i nawet kilkunastu w przypadku stworzenia dobrej marki i sprzedaży własnych produktów.

Jak zarobić na blogu?jak zarabiac na blogu

Reklamy na blogu
Pierwszym sposobem na zarabianie na blogu to umieszczenie reklam. Możesz zarabiać poprzez Google AdSense, AdTaily lub sprzedawać reklamy bezpośrednio. W przypadku AdSense zarabiasz dzięki kliknięciom odwiedzających w reklamy, które im się wyświetlą.

W AdTaily reklamodawcy wykupują reklamę na pewną ilość czasu, a kontretnie dni. Może to być okres od jednego dnia do nawet kilku miesięcy. Możesz również samodzielnie poszukiwać reklamodawcy na własną rękę lub czekać, aż się sami zgłoszą.

Sprzedaż produktów

Sprzedaż produktów to kolejny sposób na zarabianie pieniędzy z bloga. Możesz sprzedawać własne produkty lub cudze. Jeśli nie masz własnych produktów fizycznych lub elektronicznych np. ebooków czy szkoleń, możesz zapisać się do tzw. programów partnerskich i zarabiać na polecaniu innych produktów w zamian za prowizję. Np. w programie partnerskim ZłotychMyśli możesz zarobić nawet 10 zł za polecenie jednego ebooka.

W Polsce jest sporo ciekawych programów partnerskich. Począwszy od sprzedających ebooki, książki, kursy internetowe, po kredyty hipoteczne czy doradztwo podatkowe.

Zarabianie pośrednie z bloga

Jeśli jesteś ekspertem w pewnej dziedzinie możesz prowadzić bloga eksperckiego i opisywać na nim podstawowe definicje, zagadnienia i problemy związane z Twoją dziedziną. Dzięki dzieleniu się swoją wiedzą zyskujesz wizerunek osoby kompetentnej, a tym samym zwiększa się Twoja osobista marka i osoby mające pewne problemy mogą się do Ciebie zgłosić z prośbą o pomoc (tym razem już płatną).

Jeśli jesteś dalej zainteresowany zarabianiem w Internecie zajrzyj na te strony:

Podobne pomysły

 • Zarabianie przez internet to coraz modniejszy temat. Nie trzeba być ekspertem ani bardzo znać się na informatyce aby móc zarabiać – każdy może zarabiać jeśli tylko ma chęci, motywację i pomysł – a to chyba największy plus.

 • Adrian

  Zgadzam się , lecz aby zarabiać porządne pieniądze można również opierać się na wiedzy i doświadczeniu innych ludzi , którzy udostępniają nam wspaniałe narzędzia. Tak szczerze na blogu można zarabiać ale nie są to kosmiczne sumy, no chyba że ktoś dysponuje unikalnym produktem lub wiedzą. Lub po raz pierwszy wprowadził coś na rynek. Ja stawiam na inwestycję bo w moim przypadku sprawdza się to rewelacyjnie. Nie będę Ci zaśmiecał bloga linkami w komentarzu , ale jeśli interesuje Cię sposób na zarabianie już od następnego dnia to możemy się skontaktować :-)Mój nick skype to : mariano8757

  Świetny blog i wiedza.
  Pozdrawiam

 • To ostatnio coraz bardziej popularny sposób na zarabianie. Przy odrobinie wiedzy, determinacji i pracy jesteśmy naprawdę w stanie zarobić na blogu. Jednak nie myślmy, że to łatwiejszy sposób na zarabianie od innych 🙂

 • Jeśli dla ciebie zarabianie na blogu jest proste to ciekawe co dla ciebie oznacza „zarabianie”…

 • pablo

  Zarabianie na blogu nie jest trudne, choć nie jest do opanowani przez każdego…
  Co tu dużo mówić – trzeba się uczyć, żeby coś osiągnąć.