Nowy sposób na znalezienie pomysłu na biznes

Dziś wpadłem na dziwny sposób na znalezienie pomysłu na biznes, a w sumie bardziej na produkt.Sposób jest ten bardzo prosty, a wygenerowanie nowych pomysłów ogranicza wyłącznie nasza wyobraźnia.

Każda osoba na świecie jest konsumentem. Konsumując jakiś produkt wytwarzamy śmieci. Wyobraź sobie ile śmieci produkujesz rocznie? Blisko 400 kg.

To bardzo dużo. Nie chodzi mi o ekologię, ale bardziej o ekonomię, a dokładnie o Twój portfel. Gdybyś potrafił znaleźć rozwiązanie problemu, z którym spotyka się nasze społeczeństwo: co zrobić z tymi śmieciami? – miałbyś bardzo atrakcyjny pomysł na biznes. Oraz związany z tym potencjał zarobkowy.

Technikę tę nazwałem:

Co z tym zrobić?

Fot. http://www.designboom.com/contemporary/petbottles.html

Spróbuj znaleźć sposoby wykorzystania czegoś, co i tak wyrzucasz. Np. butelki PET. Ktoś wymyślił ciekawe zastosowanie dla wydawałoby się opakowania jednokrotnego użytku. Otóż wymyślił sposób, na to aby zwykłą butelkę zamienić w podlewaczkę do kwiatów.

Produktem tak naprawdę jest nietypowa nakrętka, która zmienia zastosowanie butelki. W ten sposób nie trzeba wyrzucać butelki do śmietnika tylko można ją wykorzystać powtórnie. Jednak ile można mieć w domu podlewaczek?

Spróbuj zastanowić się przez chwilę jak można wykorzystać ponownie butelkę PET, ale również inne odpady, aby nie trafiały na śmietnik.

Jeśli w dalszym ciągu potrzebujesz inspiracji zajrzyj tutaj: http://www.designboom.com/contemporary/petbottles.html

 

Frazy dzięki, którym nas znajdziecie:

 • sposób na nowy biznes
 • butelki pet wykorzystanie
 • dziwne pomysły na biznes
 • jak wykorzystać butelkę pet
 • wykorzystanie butelek pet biznes

Podobne pomysły

 • Darek Jasiński

  Ciekawie się czyta Twoje wpisy, widać że jesteś wizjonerem. Czemu sam nie próbujesz wdrożyć któregoś z tych biznesów? To kwestia dobrego rozruchu i reklamy, a o tym już na pewno masz jakieś pojęcie – prawda?

 • Interesujący pomysł, sam bym na to nie wpadł 🙂 W Polsce system utylizacji i segregacji śmieci kuleje, więc takie coś ma szanse powodzenia ! W ogóle – fajny blog, jak ktoś szuka pomysłu na biznes powinien tu zaglądnąć 🙂

 • Wiesław

  Kiedyś z kolegami prowadziliśmy ożywioną dyskusję na temat wykorzystania zużytych butelek pet padło wtedy wiele ciekawych pomysłów między innymi kajak zlepiony z pustych butelek. Mnie jednak utkwił wtedy w głowie jeden pomysł (nawet nie wiem kto był wtedy jego autorem) aby zbudować maszynę podobną do produkcji waty cukrowej. Butelki były by roztapiane i w takiej maszynie zmieniane we włókno a na to znalazło by się wiele zastosowań. Być może ktoś już to stosuje ale mnie to akurat się spodobało i zapamiętałem

 • Pomysł fajny ale jak sam słusznie zauważyłeś ile właśnie można mieć podlewaczek do roślin?
  Przydałoby się coś, co byłoby:
  – potrzebne jak największej liczbie osób,
  – zużywające się, aby klient za kilka – kilkanaście miesięcy kupił kolejne 😉

  Dobrze byłoby, gdyby miało jakaś cechę dzięki której ludzie spontanicznie polecaliby produkt innym osobom, taki naturalny WOMM 🙂