Pomysł na biznes dla kobiet – Sprzedaż kosmetyków

 

Pomysł na biznes, jakim jest sprzedaż kosmetyków jest ciekawym sposobem na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Możliwe jest również, że rozwiniesz swoją sprzedaż i będziesz prowadzić firmę z prawdziwego zdarzenia. Biznes ten możesz prowadzić w niepełnym wymiarze godzin. Jeśli będziesz sprawnie powiększać sieć klientów masz szansę na rozwinięcie firmy do większych rozmiarów.

Przemysł kosmetyczny zwiększa obroty (liczone w miliardach złotych) każdego roku.Obecnie zwiększa się popyt na kosmetyki nie tylko przez kobiety, ale coraz częściej przez mężczyzn. Przecież praktycznie każdy chce wyglądać atrakcyjnie i młodziej.

Jak sprzedawać kosmetyki z domu

Na początku powinnaś poznać najbardziej uznane firmy kosmetyczne, tj.: Avon, Oriflame czy Mary Kay. Któż z nas nie zna osób z naszego otoczenia zajmujących się sprzedażą kosmetyków niniejszych firm? W każdej z tych firm możesz zarejestrować się jako przedstawiciel. Firmy te posiadają tysiące przedstawicieli, którzy sprzedają kosmetyki wśród swoich znajomych, rodziny i sąsiadów.

Kosmetyki kupujesz w cenach hurtowych, a sprzedajesz w cenach detalicznych. To właśnie na tej różnicy będziesz zarabiać. Dodatkowym kosztem będą koszty przesyłki jeśli zdecydujesz się na sprzedaż np. przez Internet. W przypadku dużych zamówień będziesz mogła zwolnić klientów z opłat za wysyłkę. Współpracę możesz podjąć na zasadzie umowy zlecenie lub jeśli założysz własną działalność gospodarczą umowę o współpracy.

biznes dla kobiet

Jak znaleźć klientów?

Sprzedaż kosmetyków z domu wymaga doskonalenia umiejętności sprzedaży oraz profesjonalnej obsługi klienta. Pierwszymi klientami są przeważnie osoby, które już znasz – rodzina, znajomi itp. Naucz się sprzedawać nie zbyt agresywnie. Będzie to wymagało praktyki, ale przekonasz się, że będzie warto.

Firmy kosmetyczne mają różne łatwo dostępne materiały wraz ze zdjęciami produktów i opisem. Poza opisem i zdjęciami wszelkie katalogi, ulotki i broszury powinny zawierać wszystkie informacje kontaktowe. Ważne jest, aby w miarę możliwości oferować bezpłatne próbki potencjalnym klientów, tak aby mogli wypróbować produkty. Twoja linia produktów powinna obejmować zarówno wysokiej klasy kosmetyki, jak i standardowe oraz zniżki dla kobiet i mężczyzn.Każda oferta specjalna oraz promocja skierowana do klienta, zachęca do zakupu, a także przyczynia się do pozyskania stałych klientów.

Pomysły kosmetyczne – rozwój

Jeśli odnosisz sukcesy w sprzedaży kosmetyków prowadząc biznes w domu, kolejnym krokiem może być otwarcie punktu sprzedaży detalicznej. Krok ten wymaga poniesienia nakładów finansowych. Miejsce sprzedaży powinno wyglądać nowocześnie i zachęcająco. Taką atmosferę mogą nadać wysokiej klasy fotografie znanych marek oferujących ekskluzywne, luksusowe linie produktów i akcesoriów.

Ciekawym pomysłem na rozwój swojej firmy jest wprowadzenie otwartych drzwi np. „dni makijażu”, podczas których oferowane będą porady. Potencjalni klienci będą mogli otrzymać darmowe ulotki, broszurki oraz próbki. A może zaproponujesz im lekcję lub pokaz makijażu ? Dzięki temu przyszli klienci będą mogli zapoznać się z produktami, przekonać się do nich oraz docelowo dokonać zakupu. W biznesie tym należy zadbać o jak najlepsze relacje z klientami, które zaowocują rosnącą sprzedażą.

W sytuacji kiedy działalność rozwija się i klientów przybywa następnym krokiem, może być zatrudnienie pracowników. Należy pamiętać, że wszyscy nowi pracownicy powinni posiadać wiedzę odnośnie produktów, które będą oferować. Zajmując się tym biznesem należy posiadać również ogólną wiedzę odnośnie np. rodzajów skóry – pomoże to doradzić i dobrać klientom odpowiedni produkt. Ze strony klienta będziesz postrzegana jako osoba kompetentna. Sprzedaż kosmetyków wymaga ciągłego doszkalania, podążania za nowościami kosmetycznymi, testowania próbek itp.

Inne rodzaje rozszerzenia działalności mogą obejmować:

 • Współpracą z salonami kosmetycznymi z Twojej okolicy
 • Oferowanie dodatkowo usługi spa/masaż
 • Rozwinięcie sprzedaży online

Przydatne linki:

Avon

Oriflame

Fm Group

Frazy dzięki, którym nas znajdziecie:

 • pomysł na biznes w małym mieście
 • pomysl na biznes w malym miescie
 • pomysl na biznes dla kobiet
 • jaki biznes otworzyć w małym mieście
 • pomys na biznes w maym miecie
 • sprzedaż kosmetyków przez internet
 • sprzedaz kosmetykow
 • pomysl na biznes dla kobiety

Podobne pomysły

 • Paweł Mąka

  Bardzo fajny wpis. Zgodzę się z autorem iż jest to ciekawa opcja pracy w domu lub dorywczej ale nie tylko. Na kosmetykach można naprawdę fajnie zarobić, sam jestem w FM Group [autor ją zarekomendował] i na kosmetykach mam zniżkę 43% . Dziewczyna sprzedaje kosmetyki[na każdej sztuce ok 20-30zł] a ja buduje sieć konsumentów. Etat nie jest nam do niczego potrzebny. Polecam taki biznes, jednak trzeba powiedzieć sobie wprost jest to biznes jak każdy inny, więc jeśli podejdziesz do niego na 50% to zarobisz na 50%.

 • @ Paweł
  Moja dziewczyna również bawi się w sprzedaż kosmetyków znanej polskiej ( odział w polsce) firmy. I gdyby kobiety nie były takimi plotkarami to myśle iż cieżko by miała aby sprzedać takie kosmetyki. Bo jak inaczej znaleźć grono odbiorców? Koleżanki , rodzina i obecnie facebook ktory robi furore. Historie typu „Hey dziewczyny – mam nowy katalog – Zapraszam”.
  Takie tanie perfumy robią u nas furore – tanie i ‚markowe’. Poleciłbym ten pomysł na biznes dla kobiety/dziewczyny która ma dużo koleżanek. Dla osoby kontaktowej a nie dla szarej myszki. Potrzeba tutaj mieć siłe przebicia – wiec dziewczyna z charakterem jakbajbardziej by się nadawała.

  Pozdrawiam,
  Adam Wysocki

 • Dla kobiety, która nie może podjąć pracy na etat ze względu na to, że opiekuje się chorą osobą, wychowuje dzieci, nie może znaleźć pracy, sama chce decydować kiedy i w jakim tempie pragnie się rozwijać praca związana ze sprzedażą kosmetyków, tworzenie własnej grupy biznesowej jest bardzo atrakcyjna. Sama poznaje dobre kosmetyki, stosuje je i ładnie wygląda. Staje się doradcą kosmetycznym, makijażowym, rozwija siebie, przełamuje bariery i przy tym zarabia. Dobre produkty, po przyzwoitej cenie, łatwe w użyciu, to coś co większość poszukuje. Jeszcze jak dojdzie do tego możliwość wypróbowania każdego produktu przed zakupem, dostawa produktu do domu, gwarancja 100% satysfakcji. To co więcej potrzeba?
  Mnie daje to Mary Kay Cosmetics.
  Pozdrawiam
  Janina Malinowska

 • Chciałabym sprostować jedno stwierdzenie z artykułu: „Dodatkowym kosztem będą koszty przesyłki jeśli zdecydujesz się na sprzedaż np. przez Internet”. Takie rozwiązanie mija się z celem. Zarobek zero albo minimalny. Jeżeli ktoś zdecyduje sie na szukanie klientów online to należy zarejestrować ich w klubie, aby mogli kupować sobie sami w sklepie internetowym.
  A nam firma będzie płacić, za każdego pozyskanego klienta.
  Największym problemem do przejscia jest fakt, że mało kto wie , że Oriflame uruchomilo swój sklep, gdzie mozna robić zakupy w cenach hurtowych.