Pomysły na biznes w domu

Szukasz pomysłu na biznes w domu? Rozpoczęcie działalności gospodarczej w domu pozwala na stworzenie źródła dodatkowego dochodu. A może po prostu szukasz sposobu na zarabianie pieniędzy, który nie pochłonie zbyt dużej ilości czasu i nakładów inwestycyjnych. Jeśli spełniasz choć jedną z powyższych przesłanek koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Za chwilę poznasz 12 pomysłów na biznes w domu. Są to pomysły, które są łatwe do wykorzystania, nie wymagają dużych inwestycji, a zyski mogą pojawić się szybko.

1. Sprzedaż katalogowa – sprzedaż bezpośrednia nadal trzyma się dobrze. Artykułów, które możesz sprzedawać poprzez katalogi jest naprawdę mnóstwo od perfum, odzieży i obuwia na produktach odżywczych kończąc. Dobrą wiadomością jest to, że wielu przedsiębiorców zbudowało solidne firmy oparte na sprzedaży katalogowej.

2. Przedstawienia artystyczne. Jeśli posiadasz jakiś talent – śpiewasz, tańczysz, malujesz, rzeźbisz, a może robisz niezłe skecze? Jeśli tak to możesz swój talent zamienić w źródło dochodu. Możesz spróbować opracować plan przedstawienia, a następnie spróbować zorganizować kilka występów. Będziesz w takim razie potrzebował dużego wypromowania własnego przedstawienia. Pamiętaj, że jeśli masz talent i to co robisz jest ciekawe, niezwykłe lub zabawne ludzie polubią Cię i będą sami Ciebie polecać swoim znajomym. Zatem możesz już niedługo zacząć planować własne show.

3. Kursy komputerowe. Jesteś ekspertem w wykorzystaniu Internetu albo bardzo dobrze znasz arkusz kalkulacyjny? Czemu nie wykorzystasz swoich umiejętności aby w ten sposób zarabiać? Wiesz jak dużo osób potrzebuje pomocy przy nauce podstawowych umiejętności komputerowych. Swoje usługi możesz świadczyć w swoim domu lub w domu klienta.

4. Tłumaczenia. Jeśli znasz dobrze angielski lub inny język obcy możesz tłumaczyć dokumenty na języki obce. Oczywiście jeśli tylko nie muszą być przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego. Coraz więcej firm potrzebuje informacji, które często są dostępne w językach obcych. Swoją ofertę możesz promować na serwisach z usługami freelancerów.

5. Prowadzenie bloga i zarabianie na reklamach. Blog jest idealnym narzędziem do dzielenia się wiedzą. Nie zależnie od Twojego zawodu, specjalności czy posiadanej przez Ciebie wiedzy. Jedną z najlepszych metod zarabiania na blogu jest zarabianie na reklamie kontekstowej Google AdSense. Zarabianie na blogu jest bardzo atrakcyjne, pomimo, że na pierwszą wypłatę trzeba poczekać kilka miesięcy oraz wygenerować na własnym blogu duży ruch. Jednak, gdy to zrobisz będziesz wiedział, że było warto włożyć w to swój wysiłek.

6. Opieka nad zwierzętami. Jeśli kochasz zwierzęta, na pewno wiesz, że jest wiele osób podobnych do Ciebie, którzy również kochają swoich pupili. Czasem właściciele zwierząt potrzebują tymczasowej pomocy. Zdarza się, że ktoś musi wyjechać, a nie ma możliwości pozostawienia swojego pupila z kimś kto dobrze by się nim zaopiekował. Możesz zatem założyć hotel dla zwierząt. Twoim zadaniem jest przekonanie właściciela zwierząt, że w twoich rękach zwierzęta będą dobrze traktowane i karmione.

7. Pieczenie ciast. Jeżeli umiesz i lubisz piec ciasta, ten pomysł jest dla Ciebie idealny. Możesz tworzyć różne oferty na różne okazje np. urodziny, wesela, chrzciny, itp.

Poniżej znajdziesz jeszcze kilka pomysłów na biznes w domu:

8. Otworzenie mini-siłowni (jeśli posiadasz dużą piwnicę lub garaż możesz go przerobić na małą siłownię),
9. Projektowanie ogrodów,
10. Dekoracja wnętrz,
11. Przegrywanie kaset VHS na DVD,
12. Tworzenie i sprzedaż gier stołowych.

Jak widać możliwości otworzenia własnego biznesu jest wiele. W większości przypadków nie potrzebują one dużego kapitału, ale za to wolnego czasu. Oczywiście czasem biznes w domu może wymagać wiele ciężkiej pracy, ale za to efekty mogą być warte tej pracy.

Co sądzisz o tych pomysłach na biznes?
Masz inne pomysły na własny biznes w domu?
Podziel się nimi!

Frazy dzięki, którym nas znajdziecie:

 • biznes w domu
 • Biznes z domu
 • jak wykorzystać garaż na biznes
 • mieszkanie 40 metrow pomysł na biznes
 • pomysly na interes w niemczech
 • pomysł na biznes w rolnictwie
 • serwisach z usługami freelancerów
 • sposób na biznes w domu

4 Responses

 1. Kasia 3 lata ago
  • robcio 2 lata ago
 2. Tomek 2 lata ago
  • Bartłomiej Jakubowski 2 lata ago

Add Comment

Why ask?