Zarabianie w Internecie jest możliwe

Wiele osób twierdzi, że zarabianie w Internecie to mit. Proszę to powiedzieć właścicielom Facebooka, Onetu lub serwisu Allegro. Oczywiście sprawę nieco wyolbrzymiłem, podając jako przykłady największe portale internetowe na świecie i w Polsce, jednak zrobiłem to po to, aby pokazać, że podjęcie próby zarabiania w Internecie ma sens. Jest masa mniejszych stron oraz freelancerów nieźle zarabiających „zza biurka”.

W Internecie zarobki są tak naprawdę nieograniczone. Dla młodej, nastoletniej osoby szansą na dorobienie paru złotych jest czytanie reklam, maili reklamowych lub udzielanie się na forach, blogach. Dla nieco bardziej ambitnych są większe możliwości. Mając pomysł na portal internetowy można pokusić się o jego założenie, a w przyszłości zmonetyzowanie naszej pracy, np. wprowadzając dodatkowe płatne usługi, płatny dostęp do serwisu lub sprzedając powierzchnię reklamową.

Oczywiście na początku nie musi być to serwis wielkości Naszej Klasy, każdy od czegoś zaczynał. Może to być blog, na którym poruszać będziemy tematy, na których się znamy. Stałe grono czytelników, zbudowana lista adresów e-mailowych pomoże nam skutecznie przekuć ruch na stronie na zysk. Prowadząc blog o finansach możemy umieścić na stronie reklamy banków, instytucji finansowych itp. Po prostu trzeba dobrać odpowiednie reklamy do profilu naszej strony lub bloga.

Jeżeli ktoś potrafi pisać, może zająć się copywritingiem. Pisanie tekstów na zamówienie to niezły sposób na start. Istnieje wiele pomysłów na zarabianie w Internecie. Internet to naprawdę miejsce ograniczone jedynie przez naszą wyobraźnię. pomysł na biznes internetowyMożemy zacząć bez złotówki na koncie (pisząc teksty, przeglądając reklamy, zakładając bloga na darmowym serwerze) lub od tysięcy złotych budując profesjonalny portal internetowy.

Każdy znajdzie coś dla siebie. Na pewno nie należy rezygnować po usłyszeniu opinie „w Internecie nie da się zarobić”. Da się, tylko jak w każdym miejscu na świecie, nie są to łatwe pieniądze, które wpadają do naszej kieszeni, kiedy nic nie robimy. Na sukces wszędzie trzeba zapracować.

Podobne pomysły

  • Farmer

    Zarabianie w internecie jest możliwe jak najbardziej. Oczywiście wymaga to dużej pracy i dobrej organizacji pracy. I stopniowo można podnosić swoje dochody. Ja co prawda jeszcze niewiele zarabiam ale jest to dochód, który Cieszy. Kilka słow napisałem na swoim blogu:
    http://farmabiznesu.pl/jak-zarobic-na-blogu-266-zl-na-miesiac/

    Jeśli chodzi o CupSell.pl bo przeglądałem to dość mała jest prowizja. Może masz swoje sprawdzone programy gdzie zarabiasz?