5 pomysłów na zarabianie w Internecie

Zarabianie w Internecie to temat coraz bardziej chwytliwy. Coraz większy zasięg i prędkość Internetu stwarza szansę o jakich jeszcze kilka lat temu mogliśmy pomarzyć.

Dziś możemy zarabiać na handlu domenami, na wypełnianiu ankiet albo zakupić domenę i hosting i zacząć zarabiać na blogu. Możemy zarabiać też na kilka innych sposobów. W tym artykule przedstawię 5 ciekawych pomysłów na biznes w Internecie. Możesz zacząć zarabiać nawet nie posiadając kapitału startowego będziesz musiał jednak poświecić więcej czasu i zaangażowania.

Zarabianie pieniędzy w Internecie nie jest trudne o ile zna się dochodowe modele ebiznesowe oraz metody promocji w Internecie.

5 pomysłów na zarabianie w Internecie

1. Zarabianie na blogu

Zarabianie na blogu nie jest trudne, ale wymaga poświeceń, na które nie wszyscy się godzą. Stworzenie bloga, zakup domeny i hostingu może zająć kilkanaście minut. Zainstalowanie odpowiedniego szablonu oraz wtyczek kolejne kilkadziesiąt. Ale zdobycie dużego i wartościowego ruchu na bloga może zająć długie tygodnie albo nawet miesiące.

2. Własne infoprodukty

Napisanie własnego ebooka lub stworzenie szkolenia internetowego to ciekawe formy zarabianie w Internecie. Kapitał na otworzenie tego typu biznesu jest minimalne. Do napisania ebooka potrzebujesz komputera z edytorem tekstu.

Większym wydatkiem będzie pozyskanie materiałów do ebooka np. zakup książek lub ich kserowanie, zakup ebooków albo uczestnictwo w odpowiednich szkoleniach.

W przypadku tworzenia własnych infoproduktów wszystkie przychody będą spływały na twoje konto.

3. Strona membership site

Strona membership site (członkowska) zawiera specjalistyczną wiedzę – podobnie jak kursy czy ebooki – z tym, że za dostęp do niej płaci się najczęściej comiesięczny abonament. Specyfiką jest tutaj regularne dodawanie wartościowej wiedzy.

4. Sprzedaż internetowa

Sprzedaż internetową można podzielić na dwa podstawowe rodzaje. Sprzedaż poprzez własny sklep internetowy oraz poprzez aukcje internetowe np. Allegro lub eBay. W tym przypadku będziemy mieli do czynienia z fizycznymi produktami np. koszulki czy też zabawki. Na początku koszty mogą okazać się dość wysokie.

5. Zarabianie na programach partnerskich

Zarabianie na programach partnerskich jest interesującym sposobem na biznes internetowy. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniego programu partnerskiego, a także niszy marketingowej w której zamierzamy działać.

Frazy dzięki, którym nas znajdziecie:

  • pomysly na biznes w internecie
  • pomysł na zarabianie w Internecie
  • pomysl na zarabianie
  • pomysl na zarabianie w internecie

Podobne pomysły na własny biznes