20 pomysłów na biznes związany z żywnością część 1

Biznes gastronomiczny jest bardzo dobrym pomysłem na biznes. Z wielu przyczyn. Po pierwsze jedzenie jest jedną z najważniejszych potrzeb każdego człowieka. Co raz więcej osób przyjmując zachodni styl życia posiłkuje się „na mieście”.

Wiele osób sądzi, że do założenia własnej firmy wystarczy dobry smak czy umiejętność robienia dobrych drinków. Jednak jest to błędne myślenie ponieważ ponad 50% firm spożywczych (gastronomicznych) jest zamykanych w pierwszym roku działania.

Jeśli myślisz o otworzeniu własnego biznesu w gastronomii mam dla Ciebie 20 pomysłów oraz kilka porad dotyczących otwierania tego typu działalności.

W tym artykule przedstawię Ci pierwsze 10 pomysłów.

20 pomysłów na biznes w branży gastronomicznej:

 1. Sprzedaż przekąsek w maszynach vendingowych
  Możesz wykorzystać maszyny vendingowe do zarabiania pieniędzy. Maszynę taką możesz wynająć i wstawić w miejsce gdzie przewija się mnóstwo osób: szpitale, szkoły, uczelnie itp.
 2. Pieczenie ciast na zamówienie
  Jeżeli pieczenie ciast to Twoja specjalność, możesz oferować swoje usługi innym osobom np. planującym wesele, komunie itp.
 3. Przygotowanie przekąsek lub przystawek
  Imprezy typu wesela, chrzciny, różne rocznice czy jubileusze stanowią ciekawą możliwość zarobienia. Możesz w takim wypadku przygotować własne menu, w którym będziesz proponować różne pyszne przekąski.
 4. Naleśnikarnia
  Wiele osób uwielbia wręcz naleśniki. Dlatego coraz częściej w wielu miastach pojawiają się miejsca, w których możesz zjeść dziesiątki różnych odmian naleśników. Na słodko, na ostro, z mięsem lub z warzywami. Danie to jest szczególnie uwielbiane przez zachodnich turystów.
 5. Opracowanie nowych przepisów
  Możesz prowadzić własny blog z przepisami i pobierać opłaty za dostęp lub wrzucić reklamy np. AdSense lub polecać e-booki z przepisami.
 6. Lekcje gotowania
  Jeśli jesteś dobrym kucharzem, możesz spróbować przekazywać wiedzę i zaoferować lekcję gotowania. Możesz wyodrębnić pewną grupę docelową i zaoferować specjalną ofertę np. kurs gotowania dla nowożeńców. Możesz zaoferować lekcję w domu klienta.
 7. Kawiarnia
  Własna kawiarnia jest  bardzo popularnym pomysłem na biznes. Aby otworzyć własną kawiarnię „wystarczy” wynająć lokal, zakupić meble i urządzenia i pracownika do pomocy. Jeśli posiadasz kapitał i dobry biznes plan, warto pomyśleć o otworzeniu kawiarni razem ze sklepem z kawą w celu dywersyfikacji przychodów.
 8. Restauracja
  Jeśli nasze możliwości inwestycyjne są wyższe, otworzenie własnej restauracji może być dobrym pomysłem na biznes. Swoją restauracje możemy różnicować poprzez wprowadzenie szczególnych produktów np. pizze, zapiekanki, dania z makaronem.
 9. Lodziarnia
  Ciekawym pomysłem jest prowadzenie własnej lodziarni. O ile lokalizacja przy ruchliwej ulicy może być biznesem sezonowym to już lodziarnia w centrum handlowym jest biznesem na cały rok.
 10. Przygotowanie zdrowych dań
  Wielu ludzi  stara się spożywać zdrową żywność. Dlatego to dobry pomysł na interes. Pomagasz innym zachować zdrowie, chudnąć i czuć się lepiej, a przy tym zarabiasz.

Za kilka dni znów dodamy kolejne pomysły oraz porady dla osób planujących założyć biznes w gastronomii, więc śledź nas uważnie.

Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 1 Średnia: 1]

4 komentarze

 1. zuzanna
 2. Lody Lida
 3. Beata Taraszkiewicz
 4. Kasia Nowak

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.