60 ciekawych pomysłów na biznes w 2016 roku

Znaleźć ciekawe pomysły na biznes spośród tysięcy dostępnych w Internecie może być sporym problemem.

W tym artykule przedstawię ci listę 60 ciekawych pomysłów na własny biznes, które warto otworzyć w 2016 roku.

Można wyróżnić dwa główne sposoby na zarabianie pieniędzy w biznesie. Sprzedaż produktów lub świadczenie usług.

 1. Produkty, które sprzedajemy mogą być fizyczne (np. odzież, sprzęt RTV) lub wirtualne (ebooki), mogą być wyprodukowane przez Ciebie lub przez kogoś innego.
 2. Usługi również mogą być wirtualne (szkolenia internetowe) jak i bardziej fizyczne (usługi fryzjerskie).

Pomysły biznesowe przedstawione poniżej są przeznaczone dla osób, które chciałyby otworzyć mały biznes ze względu na niskie koszty startowe.

Dodatkowe pomysły na biznes z małym kapitałem początkowym możesz znaleźć tutaj: http://pomyslynabiznes.org.pl/pomysly-biznes-niskim-kapitalem/

Ciekawe pomysły na biznes – lista pomysłów na 2016 rok

ciekawe pomysły na biznes

Sprawdź poniższe pomysły na biznes. Dzięki 60 pomysłom na własną firmę będziesz mógł otworzyć własny biznes.

 1. Rękodzieło – sprzedaż rękodzieła na Etsy,
 2. Mała gastronomia, catering,
 3. Lokalna winnica, lokalny browar,
 4. Tworzenie kartek z życzeniami,
 5. Produkcja mebli na wymiar,
 6. Malarstwo, tworzenie rzeźb,
 7. Tworzenie stron www,
 8. Projektowanie grafiki komputerowej,
 9. Import produktów z zagranicy np. z Chin,
 10. Recykling odpadów,
 11. Sprzedaż produktów internetowych w ramach programów partnerskich,
 12. Dropshipping,
 13. Sprzedaż detaliczna niszowych produktów,
 14. Lokalna firma dostarczająca przesyłki,
 15. Handel używanymi samochodami,
 16. Handel na Allegro,
 17. Sprzątanie mieszkań,
 18. Zarabianie na domenach,
 19. Handel antykami,
 20. Zarabianie na blogu,
 21. Pisanie ebooków,
 22. Produkcja peruk,
 23. Usługi SEO,
 24. Usługi w Social Media,
 25. Tworzenie kursów online,
 26. Sprzedaż zdjęć na portalach ze zdjęciami,
 27. Tłumaczenia online,
 28. Sprzedaż telefonów i smartfonów,
 29. Opieka nad dziećmi,
 30. Opieka nad seniorami,
 31. Parowa myjnia samochodowa,
 32. Mycie okien,
 33. Prywatny detektyw,
 34. Usługi fryzjerskie,
 35. Usługi krawieckie,
 36. Nauczanie muzyki,
 37. Naprawa komputerów,
 38. Sprzątanie komputerów,
 39. Przeprowadzki,
 40. Usługi budowlane,
 41. Doradztwo w wyborze RTV/AGD,
 42. Agencja pracy tymczasowej,
 43. Trener fitness,
 44. Dietetyk,
 45. Dom weselny/organizacja imprez okolicznościowych,
 46. Zespół muzyczny,
 47. Pieczenie ciast i tortów weselnych,
 48. Fotograf weselny,
 49. Konsultant weselny,
 50. Organizacja eventów,
 51. Instruktor golfa,
 52. Instruktor tenisa,
 53. Agent nieruchomości,
 54. Zarządzanie nieruchomościami,
 55. Projektowanie ogrodów,
 56. Pielęgnacja ogrodów,
 57. Kawiarnia,
 58. Bar kanapkowy,
 59. Bar wegetariański,
 60. Bar z żywnością dietetyczną.

Rok 2016 jest dobrym czasem na otworzenie własnej działalności. Podobnie jak było wcześniej. Tak naprawdę do osiągnięcia sukcesu potrzeba kilku niezbędnych elementów:

 • wstępna analiza własnego doświadczenia, wiedzy, kapitału, własnych wad i zalet,
 • szczegółowa analiza biznesu, włączając w to napisanie biznes planu,
 • kapitał w wysokości kosztów startowych plus półroczne utrzymanie firmy bez osiągnięcia dochodów.

Jeśli znasz inne ciekawe pomysły na biznes, napisz je proszę w komentarzu. Jeśli spodobał Ci się ten wpis udostępnij go znajomym.

 

Ocena pomysłów: 9/10

Frazy dzięki, którym nas znajdziecie:

 • mały biznes
 • pomysł na biznes 2016
 • pomysł na biznes w małym mieście 2015
 • Maly biznes
 • ciekawy pomysł na biznes
 • jaki biznes otworzyć 2016
 • jaki biznes otworzyć z małym kapitałem
 • ciekawy biznes

Podobne pomysły

 • Pomysły naprawdę swietne, tylko że nic nie warte. No może prawie nic 🙂
  W momencie gdy pomysł przychodzi do głowy, w następnym kroku taki pomysłotwórca zderza się z barierą – jak wypromować ten biznes? Jak przyciągnąć klientów? Jak sprzedawać? Jak zachęcić do kupna, do odwiedzin?

  A o ileż byłoby łatwiej, gdyby zaczać od: wyboru osób, z którymi mam kontakt, którzy mnie znają a może nawet lubią. Potem pomysleć chwilę, w czym te osoby mają problem? Następnie czy jestem w stanie pomóc rozwiązać ten problem? I juz mamy początki świetnego pomysłu na biznes.

  Zbieramy w ten sposób doświadczenia i kto wie, może następny biznes będzie już na większą skalę 🙂 Tak czy inaczej, każdy kto ma dziś wielką firmę, zaczyna kiedyś od…zera 🙂

 • Ok, kolejnym krokiem to opisanie każdego z biznesów, bo w ten sposób wymieniać można w nieskończoność. Tak czy inaczej, być może wykorzystam twoje pomysły na własny post – rozwinięty :)!

  • Bartłomiej Jakubowski

   Pomysłów na biznes są tysiące, powyższa lista jak i inne to tylko inspiracja. Jeśli kogoś zainteresuje dany pomysł to na pewno będzie szukał dalej.

 • aneta

  Mam pytanie …kto decyduje o tym czy można otworzyć bufet gastronomiczny w takich miejscach jak: urząd skarbowy ,ZUS, urząd komunikacyjny itp?

  • Bardzo dobre pytania. Nie wiem na 100%, ale sądzę, że decyduje o tym naczelnik urzędu lub dyrektor placówki, jeśli chodzi o sprawy sanitarne to lokalny sanepid. Najlepiej zapytać samodzielnie w danej placówce osoby na kierowniczych stanowiskach.

 • Human

  Dużo naczytałam się o propozycjach własnego biznesu i postanowiłam napisać jak jest naprawdę.Nie będzie to oczywiście wszystko i nie wszyscy muszą doświadczyć tego samego,ale warto czasami posłuchać innych. Prowadzę własną firmę od 1998r.Wcześniej pracowałam jako kierownik w handlu.Pierwszy pomysł sklep-butik ,prowadziłam 2 lata, zarobiłam,nauczyłam się bardzo wiele, a mianowicie to co tobie podoba się, nie zawsze podoba się klientom.To było małe miasteczko,turystyczne,sezonowość to straszna rzecz.Zawsze bierzcie to pod uwagę w zakładaniu firmy czy biznesu! W sezonie przyjeżdżają turyści z dużych miast i towar musi być inny,lepszy jakościowo,modny,niespotykane wzory albo unikatowy.Po sezonie kicha,klient miasteczka jest często biedniejszy,szuka towaru taniego co często stanowi o istnieniu na rynku twojej firmy.Na nich nie zarabia się ,to przetrwanie do następnego sezonu.Zdradzę wam sekret moich obrotów i zysków,odkryłam go przypadkowo.Zakupiłam w Niemczech dużą ilość /wyprzedaż/ motków nici moheru,wełny itp.Znalazłam Panią, która ręcznie robiła na drutach przepiękne swetry do Niemiec, do drogich butików.Z powierzonych motków przędzy wykonała na moje zamówienie 2 swetry damskie,z czego jeden miał jedwabną podszewkę,był z delikatnego moheru.Wyceniłam dosyć wysoko,sądziłam że nie pójdzie.Na drugi dzień sprzedałam jeden a na trzeci drugi.Opłacało się.Tak pracowałam parę lat.dopóki Pani miała siły i pomagała mnie w tym interesie.Produkt był adresowany do Pań wymagających i zasobnych finansowo.Po jakimś czasie otworzyłam własną restaurację,dużą,zatrudniałam do 30 osób.Trwało to 13 lat,potem następna gastronomia ale już z hotelem 21 lat.Teraz prowadzę firmę inną, niż te, o których wspomniałam,niewiele brakuje mi do emerytury i moi drodzy powiem wam szczerze ,w Polsce nie opłaca się prowadzić firmy.Podatki,ZUS,koszty utrzymania pracowników ,nawet jednego w chwili obecnej to samozniszczenie.Ciągłe kontrole,jak nie PIP to US,to ZUS,Ppoż,Sanepid,BHP itd,w nieskończoność.Każdy ma inne wymagania a prowadzący firmę MUSI, to obowiązek w Polsce, znać wszystkie przepisy z każdej kontrolującej ją dziedziny.To po prostu nie możliwe.Stąd wynikają problemy które rozkładają firmy małe i średnie.Nieznajomość branży i zasad,nieznajomość przepisów Prawa Pracy i ZUS-u załatwią każdego napalonego na własny biznes.Dzisiaj wysłuchałam trzech osób, które zamierzały przejąć obiekt w dzierżawę do celów działalność.gospodarczej.Żaden z nich nigdy nie pracował w tej branży nawet w charakterze sprzątacza i żaden nie miał zielonego pojęcia o czym mówię i o co pytam.Każdy z nich stwierdził że sobie jakoś poradzi.Ludzie,to naprawdę utopia.Takie myślenie na starcie prowadzi do tragedii finansowej i często rodzinnej.Kredyty zaciągnięte na taki cel,brak czasu dla rodziny,brak urlopów,wolnych dni,zamartwianie się czy będzie z czego zapłacić czynsz,prowadzą do chorób nerwowych,stresu i nawet samobójstwa,znam, taką osobę,szkoda i żal ludzi.
  Osobiście nie byłam na urlopie od 9 lat.Zanim podejmiecie decyzję o własnej firmie,zastanówcie się, jakie macie przygotowanie praktyczne a dopiero potem teoretyczne.
  Nigdy też nie bierzcie kolegów,koleżanek za wspólników,ani rodziny.Pracownik jest idealnym rozwiązaniem,od niego możesz wymagać,bo za to mu płacisz,a on jest ci wdzięczny i zadowolony jeżeli będzie dobrze wynagradzany za swoja pracę.Płaca musi odzwierciedlać wyniki pracy.,Inaczej już na starcie jest koniec.Konsekwencja i wymagania wobec pracowników,utrzymanie poziomu w usługach na najwyższym poziomie,to rzecz święta.Takie podejście zawsze daje najlepsze wyniki.
  Pozdrawiam życzę sukcesów i ostrożności w podejmowaniu decyzji.

 • Marcin Jewiarz

  Obecnie dużym powodzeniem cieszy się trener personalny i dietetyk. Konkurencja w tym segmencie się stale zwiększa, jednak popyt na takie usługi równiez wzrasta.
  http://rekinwbiznesie.pl/pomysl-na-wlasny-biznes/

 • Dariusz Uszyński

  Coraz częściej spotykam się z tym, że ludzie robią biznesy w
  usługach sprzątających. Wiadomo, porządek i czystośc chce mieć każdy, a jeśli
  ktoś jest bardzo zapracowany to tym chętniej chciałby to osiągnąć szybciej i
  wygodniej. Znalazłem inwestujwmyjnie.pl i myśle nad
  zainwestowaniem w taki samoobslugowy odkurzacz parowy. Prowadze stacje benzynowa i myślę,że swietnie sie sprawdzi i byloby zainteresowanie wokol niego.

 • Angela Kowalik

  Dużą kasę można zgarnąć na dobrej myjnie bezdotykowej, na przykład marki Aspera. Znam juz dwie osoby, ktore na tym zarabiaja i sobie chwala

2407
ŚCIĄGNIJ DARMOWEGO EBOOKA: Pomysł Na Biznes Oparty Na Pasji
Zostaw Email poniżej by ściągnąć darmowego ebooka:
Twój email jest bezpieczny w 100%. Też nie nawidzę spamu.
2407
ŚCIĄGNIJ DARMOWEGO EBOOKA: Pomysł Na Biznes Oparty Na Pasji
Zostaw Email poniżej by ściągnąć darmowego ebooka:
Twój email jest bezpieczny w 100%. Też nie nawidzę spamu.
2407
ŚCIĄGNIJ DARMOWEGO EBOOKA: Pomysł Na Biznes Oparty Na Pasji
Zostaw Email poniżej by ściągnąć darmowego ebooka:
Twój email jest bezpieczny w 100%. Też nie nawidzę spamu.