Gdzie znaleźć najlepsze kursy walut?

W związku z wykonywaną pracą zawodową, każdego miesiąca stoisz przed koniecznością zagranicznych wyjazdów? Do tej pory przed podróżą wymieniałeś walutę w banku lub w stacjonarnych kantorach, lecz jesteś już zniechęcony ciągle wzrastającym spreadem? A czy wiesz o tym, że możesz wymieniać walutę bez spreadu, korzystając z serwisów społecznościowej wymiany walut? Zdołasz dzięki temu zaoszczędzić na każdej transakcji nawet do 8%. Zyskasz także pod względem wygody i poświęconego czasu, ponieważ wymianę sfinalizujesz bez wychodzenia z domu.

Atrakcyjne kursy walut

Gdzie można znaleźć dobre kursy wymiany walut. Fot: Fotolia.

Jak działają internetowe giełdy walutowe?

Wyobraź sobie, że jesteś członkiem wielotysięcznej społeczności, składającej się z osób takich jak ty, które chcą wymieniać walutę po jak najkorzystniejszych kursach. Nie dotyczy ich spread, ponieważ wymieniają walutę pomiędzy sobą. Nie muszą obawiać się żadnego ryzyka, gdyż nad prawidłowością każdej transakcji czuwa elektroniczny system. Dobiera komplementarne względem siebie oferty zgłaszane przez użytkowników. To jedynie od samych uczestników wirtualnej giełdy zależy, po jakich kursach wymieniają walutę. Nie istnieje zatem tutaj takie pojęcie jak spread, powstający na skutek marży naliczanej przez banki i kantory.

W jaki sposób zarabiają serwisy społecznościowej wymiany walut?

Internetowe giełdy walutowe nie zarabiają na spreadzie, lecz jedynie na niewielkiej prowizji. Jest ona naliczana od wartości każdej transakcji. W przypadku największego w Polsce serwisu Walutomat, kształtuje się ona na poziomie co najwyżej 0,2%. Zapewniając sobie wysokie obroty na koncie, można ją dodatkowo obniżyć – nawet do poziomu 0,06%.

Sprawdź ofertę najlepszych kursów walut w internecie

Pod adresem https://www.walutomat.pl/kursy-walut/ możesz zapoznać się z najkorzystniejszymi kursami walut, przedstawionymi z uwzględnieniem najpopularniejszych par walutowych. Twoim oczom ukaże się zarówno kurs sprzedaży, jak i zakupu waluty, wyświetlone na podstawie najkorzystniejszych w danej chwili ofert użytkowników Walutomatu. Zobaczysz zarazem w tym samym wierszu średni kurs wybranej waluty na świecie, co pozwoli ci dokonać błyskawicznego porównania.

Kliknij w niebieski link „więcej”, znajdujący się obok interesującej cię pary walutowej. Po chwili zostaniesz przeniesiony na odrębną podstronę. Znajdziesz na niej między innymi archiwalne kursy wybranej waluty, zestawienie ostatnich transakcji zawieranych w serwisie, a także sumaryczne kwoty wymian w okresie ostatnich 10 dni. Historyczne notowania będziesz mógł odczytywać z interaktywnego wykresu, samodzielnie wskazując dowolny zakres czasowy prezentowanych danych. Ponadto zyskasz możliwość zapoznania się z komentarzami i prognozami ekspertów rynku walutowego.

Podsumowanie

Nigdzie nie znajdziesz więc lepszych kursów niż w serwisach społecznościowej wymiany walut. Korzystając z nich, zdołasz zaoszczędzić nawet do 8% w porównaniu do oferty stacjonarnych kantorów oraz banków. Jest to rozwiązanie całkowicie bezpieczne, szybkie i wygodne. Wymienione pieniądze będziesz mógł przelewać bezpośrednio na konto swoich zagranicznych kontrahentów, korzystając z usługi tanich przelewów zagranicznych.

Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 0 Średnia: 0]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *