Jaki sklep otworzyć w małym mieście?

Zastanawiasz się jaki sklep otworzyć w małym mieście? Pomysłów jest tak naprawdę mnóstwo, jednak nie wszystkie sprawdzą się w danej miejscowości. Oczywiście należy również pamiętać, że musimy wybrać taką branżę, w której będziemy czuć się pewnie i która będzie dla nas interesująca. W innym wypadku nie będziemy zbyt skorzy do rozwijania swojego biznesu, a w pracy będziemy się zwyczajnie męczyć i nudzić. W poniższym artykule przyjrzymy się najbardziej popularnym pomysłom na przedsiębiorstwo. Jaki sklep otworzyć w małym mieście? Na co zwrócić uwagę przy wyborze branży? Co będzie najbardziej opłacalne i jednocześnie ciekawe? Sprawdzamy i doradzamy! Zapraszamy do lektury!

Biznes w Twoim mieście – jaki sklep otworzyć w małym mieście?

Wiele osób uważa, że nie warto otwierać sklepów w małym mieście, ponieważ jest tam mniejszy popyt i prawdopodobnie jest on już pokryty przez lokalnych przedsiębiorców. Nic bardziej mylnego! Oczywiście, powodzenie nowego biznesu zależne jest od wielu czynników, jednak podkreśla się, że w mniejszych miejscowościach nie ma zbyt dużej konkurencji, dlatego przy odrobinie wyobraźni i pieniędzy możemy otworzyć taki sklep, który będzie najlepszy w danej okolicy. W ten sposób w łatwiejszy sposób przyciągniemy do siebie klientów i nie będziemy musieli wydawać kroci na reklamy. Jaki sklep otworzyć w małym mieście, aby był opłacalny?

Pomysły na biznes w małej miejscowości

Jak już wspomnieliśmy, odpowiedzi na pytanie “jaki sklep otworzyć w małym mieście” jest bardzo wiele. Przede wszystkim wskazuje się na takie sklepy jak:

 • spożywcze,
 • odzieżowe,
 • kosmetyczne,
 • z zagraniczną chemią gospodarczą,
 • ogrodnicze,
 • obuwnicze,
 • ze zdrową żywnością,
 • z narzędziami,
 • budowlane,
 • z upominkami,
 • monopolowe.

Pamiętajmy jednak, że przed wyborem odpowiedniej branży musimy przeprowadzić analizę lokalnego rynku. Jeżeli w naszym mieście działają supermarkety, będziemy mieli mocno utrudnione zadanie, jednak nie oznacza to, że jest ono niewykonalne. W dzisiejszych czasach sklepy wielkopowierzchniowe w swoim asortymencie posiadają bardzo szeroką ofertę – od produktów spożywczych, przez kosmetyki i narzędzia, aż do produktów ogrodniczych i upominków. Supermarkety coraz częściej oferują również produkty własnych marek, które dostępne są wyłącznie tam.

sklep w małym mieście

Jak otworzyć sklep z chemią gospodarczą i na co zwrócić uwagę?

Jeżeli na pytanie “jaki sklep otworzyć w małym mieście” wybraliście odpowiedź “z chemią gospodarczą”, to musicie poznać najważniejsze informacje na ten temat. Przede wszystkim sprawdźcie, czy dysponujecie odpowiednim miejscem, w którym powstanie Twój sklep.

Przyjmuje się, że dla dobrze zaopatrzonego sklepu z chemią gospodarczą potrzeba około 30/40 metrów kwadratowych. W środku należy umieścić regały, na których wystawimy oferowany towar, ewentualnie kosze z produktami w promocyjnych cenach. Poza tym potrzebna jest oczywiście lada, na której postawimy kasę fiskalną i inne tego typu urządzenia. Jeżeli mamy już przygotowane wyposażenie sklepu, musimy wybrać takiego dostawcę chemii gospodarczej, który oferuje produkty w przystępnych cenach.

Takim przedsiębiorstwem jest np. hurtownia środków czystości b2b.europedg.pl. W swoim asortymencie posiada szeroką gamę produktów zagranicznych, niemieckie środki piorące, włoskie kosmetyki itp. Pamiętajmy, że w małym mieście nie powinniśmy raczej otwierać bardzo specjalistycznego sklepu np. wyłącznie z proszkami do prania.

Warto urozmaicić swoją ofertę i poszerzyć swój asortyment o zagraniczne słodycze, różne typy kosmetyków i detergentów o różnym zastosowaniu.

W ten sposób zwiększymy liczbę naszych potencjalnych klientów i spowodujemy, że cały biznes będzie dla nas bardziej opłacalny. Pamiętajmy również, że warto założyć własną stronę lub sklep internetowy, dzięki któremu w łatwiejszy sposób nasi klienci będą mogli dokonać zakupów – w ten sposób będziemy w stanie dotrzeć do znacznie szerszego grona konsumentów.

Sklep z chemią gospodarczą – dlaczego to dobry pomysł?

Przede wszystkim dlatego, że z roku na rok rośnie popyt na tego typu produkty. Polacy coraz bardziej zwracają uwagę na jakość chemii gospodarczej i chcą kupować takie produkty, które w pełni spełniają ich wymagania. Detergenty nie mają już tylko usuwać zabrudzenia, ale także pielęgnować dany materiał, pozostawiać długotrwały i przyjemny zapach, ułatwiać prasowanie, nabłyszczać naczynia itp.

Właśnie dlatego sklep z chemią gospodarczą to bardzo dobry pomysł na biznes w małym mieście. Zwróćmy uwagę, że szczególną popularnością cieszą się w naszym kraju zagraniczne środki czystości.

pomysł na biznes w małym mieście sklepik

Jaki sklep otworzyć w małym mieście i poradzić sobie z dużymi konkurentami?

Przede wszystkim musimy wybrać takie przedsiębiorstwo, które będzie oferowało takie usługi lub produkty, które nie są dostępne w Twoim mieście. Pamiętajmy również, że jeżeli decydujemy się na biznes, który reprezentowany jest już w naszej miejscowości przez kilku przedsiębiorców, sprawdźmy jak długo działają na rynku i oczywiście w jakim miejscu znajduje się dany sklep. Nie warto otwierać swojego biznesu blisko innych podobnych i liczyć na to, że przebijemy ich swoją ofertą.

Jak widać, na pytanie “jaki sklep otworzyć w małym mieście” jest wiele odpowiedzi. Jedną z nich jest sklep z chemią gospodarczą. Mamy nadzieję, że powyższy artykuł pomógł Ci w wyborze odpowiedniego biznesu i wiesz już, na co zwrócić uwagę przy rozkręcaniu własnego przedsiębiorstwa.

Podobne pomysły na własny biznes

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *