Jaki sklep otworzyć w małym mieście?

Zastanawiasz się jaki sklep otworzyć w małym mieście? Pomysłów jest tak naprawdę mnóstwo, jednak nie wszystkie sprawdzą się w danej miejscowości. Oczywiście należy również pamiętać, że musimy wybrać taką branżę, w której będziemy czuć się pewnie i która będzie dla nas interesująca. W innym wypadku nie będziemy zbyt skorzy do rozwijania swojego biznesu, a w pracy będziemy się zwyczajnie męczyć i nudzić. W poniższym artykule przyjrzymy się najbardziej popularnym pomysłom na przedsiębiorstwo. Jaki sklep otworzyć w małym mieście? Na co zwrócić uwagę przy wyborze branży? Co będzie najbardziej opłacalne i jednocześnie ciekawe? Sprawdzamy i doradzamy! Zapraszamy do lektury!

Biznes w Twoim mieście – jaki sklep otworzyć w małym mieście?

Wiele osób uważa, że nie warto otwierać sklepów w małym mieście, ponieważ jest tam mniejszy popyt i prawdopodobnie jest on już pokryty przez lokalnych przedsiębiorców. Nic bardziej mylnego! Oczywiście, powodzenie nowego biznesu zależne jest od wielu czynników, jednak podkreśla się, że w mniejszych miejscowościach nie ma zbyt dużej konkurencji, dlatego przy odrobinie wyobraźni i pieniędzy możemy otworzyć taki sklep, który będzie najlepszy w danej okolicy. W ten sposób w łatwiejszy sposób przyciągniemy do siebie klientów i nie będziemy musieli wydawać kroci na reklamy. Jaki sklep otworzyć w małym mieście, aby był opłacalny?

Pomysły na biznes w małej miejscowości

Jak już wspomnieliśmy, odpowiedzi na pytanie „jaki sklep otworzyć w małym mieście” jest bardzo wiele. Przede wszystkim wskazuje się na takie sklepy jak:

 • spożywcze,
 • odzieżowe,
 • kosmetyczne,
 • z zagraniczną chemią gospodarczą,
 • ogrodnicze,
 • obuwnicze,
 • ze zdrową żywnością,
 • z narzędziami,
 • budowlane,
 • z upominkami,
 • monopolowe.

Pamiętajmy jednak, że przed wyborem odpowiedniej branży musimy przeprowadzić analizę lokalnego rynku. Jeżeli w naszym mieście działają supermarkety, będziemy mieli mocno utrudnione zadanie, jednak nie oznacza to, że jest ono niewykonalne. W dzisiejszych czasach sklepy wielkopowierzchniowe w swoim asortymencie posiadają bardzo szeroką ofertę – od produktów spożywczych, przez kosmetyki i narzędzia, aż do produktów ogrodniczych i upominków. Supermarkety coraz częściej oferują również produkty własnych marek, które dostępne są wyłącznie tam.

sklep w małym mieście

Jak otworzyć sklep z chemią gospodarczą i na co zwrócić uwagę?

Jeżeli na pytanie „jaki sklep otworzyć w małym mieście” wybraliście odpowiedź „z chemią gospodarczą”, to musicie poznać najważniejsze informacje na ten temat. Przede wszystkim sprawdźcie, czy dysponujecie odpowiednim miejscem, w którym powstanie Twój sklep.

Przyjmuje się, że dla dobrze zaopatrzonego sklepu z chemią gospodarczą potrzeba około 30/40 metrów kwadratowych. W środku należy umieścić regały, na których wystawimy oferowany towar, ewentualnie kosze z produktami w promocyjnych cenach. Poza tym potrzebna jest oczywiście lada, na której postawimy kasę fiskalną i inne tego typu urządzenia. Jeżeli mamy już przygotowane wyposażenie sklepu, musimy wybrać takiego dostawcę chemii gospodarczej, który oferuje produkty w przystępnych cenach.

Takim przedsiębiorstwem jest np. hurtownia środków czystości b2b.europedg.pl. W swoim asortymencie posiada szeroką gamę produktów zagranicznych, niemieckie środki piorące, włoskie kosmetyki itp. Pamiętajmy, że w małym mieście nie powinniśmy raczej otwierać bardzo specjalistycznego sklepu np. wyłącznie z proszkami do prania.

Warto urozmaicić swoją ofertę i poszerzyć swój asortyment o zagraniczne słodycze, różne typy kosmetyków i detergentów o różnym zastosowaniu.

W ten sposób zwiększymy liczbę naszych potencjalnych klientów i spowodujemy, że cały biznes będzie dla nas bardziej opłacalny. Pamiętajmy również, że warto założyć własną stronę lub sklep internetowy, dzięki któremu w łatwiejszy sposób nasi klienci będą mogli dokonać zakupów – w ten sposób będziemy w stanie dotrzeć do znacznie szerszego grona konsumentów.

Sklep z chemią gospodarczą – dlaczego to dobry pomysł?

Przede wszystkim dlatego, że z roku na rok rośnie popyt na tego typu produkty. Polacy coraz bardziej zwracają uwagę na jakość chemii gospodarczej i chcą kupować takie produkty, które w pełni spełniają ich wymagania. Detergenty nie mają już tylko usuwać zabrudzenia, ale także pielęgnować dany materiał, pozostawiać długotrwały i przyjemny zapach, ułatwiać prasowanie, nabłyszczać naczynia itp.

Właśnie dlatego sklep z chemią gospodarczą to bardzo dobry pomysł na biznes w małym mieście. Zwróćmy uwagę, że szczególną popularnością cieszą się w naszym kraju zagraniczne środki czystości.

pomysł na biznes w małym mieście sklepik

Jaki sklep otworzyć w małym mieście i poradzić sobie z dużymi konkurentami?

Przede wszystkim musimy wybrać takie przedsiębiorstwo, które będzie oferowało takie usługi lub produkty, które nie są dostępne w Twoim mieście. Pamiętajmy również, że jeżeli decydujemy się na biznes, który reprezentowany jest już w naszej miejscowości przez kilku przedsiębiorców, sprawdźmy jak długo działają na rynku i oczywiście w jakim miejscu znajduje się dany sklep. Nie warto otwierać swojego biznesu blisko innych podobnych i liczyć na to, że przebijemy ich swoją ofertą.

Jak widać, na pytanie „jaki sklep otworzyć w małym mieście” jest wiele odpowiedzi. Jedną z nich jest sklep z chemią gospodarczą. Mamy nadzieję, że powyższy artykuł pomógł Ci w wyborze odpowiedniego biznesu i wiesz już, na co zwrócić uwagę przy rozkręcaniu własnego przedsiębiorstwa.

Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 2 Średnia: 5]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.