Jak otworzyć bar kanapkowy?

Ponieważ poprzedni artykuł cieszy się dużym zainteresowaniem, postanowiłem napisać mini-poradnik: Jak otworzyć bar kanapkowy?

Kanapki jest jedną z najbardziej popularnych i ulubionych przekąsek na świecie. Sprawia to, że powstaje coraz więcej sklepów sieciowych zajmujących się sprzedażą kanapek. McDonald’s czy Subway to największe sieci, które zajmują tym biznesem.

Otworzenie baru z kanapkami jest zatem dobrym pomysłem na własny biznes w szczególności w miejscach, gdzie jest niewiele takich miejsc bądź nie ma ich wcale. Jeśli zamierzasz uruchomić biznes gastronomiczny, ale nie masz wystarczających umiejętności lub środków finansowych na otworzenie restauracji lub kawiarni, bar z kanapkami jest dobrym pomysłem na biznes.

Po pierwsze zanim uruchomisz kanapkowy biznes powinieneś poznać odpowiedzi na poniższe pytania:pomysl-na-biznes-bar-kanapkowy

  • Gdzie zlokalizować bar kanapkowy?
  • Skąd pozyskać pieniądze na bar kanapkowy?
  • Jak otworzyć bar kanapkowy?
  • Jakie są wymogi, aby otworzyć bar kanapkowy?

Znalezienie odpowiedzi na te pytania pozwolą na łatwiejsze przejście przez proces otwierania biznesu kanapkowego.

Gdzie zlokalizować bar kanapkowy?

Przed otwarciem baru kanapkowego powinieneś wiedzieć w jakim miejscu będziesz sprzedawał swoje kanapki. Lokalizacja punktu (lub punktów) sprzedaży jest bardzo ważna. Większy ruch => większa sprzedaż. Ciekawym rozwiązaniem jest lokalizacja w pobliżu biurowców lub centrów handlowych, gdzie potencjalni klienci chodzą na lunch lub kawę.

Skąd pozyskać pieniądze na bar kanapkowy?

Aby otworzyć bar kanapkowy będziesz potrzebował odpowiednich środków finansowych. W zależności od tego modelu jaki wybierzesz wymagany kapitał będzie inny. Jeśli chcesz wynajmować lokal do sprzedaży co miesiąc będziesz potrzebował od kilkuset do nawet 2 000 zł. Tańszym rozwiązaniem jest znalezienie sklepików i kiosków, którym mógłbyś dostarczać codziennie świeże kanapki. Pieniądze na najważniejsze wydatki możesz finansować z własnych oszczędności, pożyczyć od rodziny, lub starać się pozyskać je z Urzędu Pracy.

Na przykład w Urzędzie Pracy maksymalna kwota to 6-krotność średniego wynagrodzenia, czyli ok. 20 000 zł. Wszelkie informacje na temat dofinansowania z Urzędu Pracy znajdź na stronie swojego urzędu, ponieważ każdy urząd ma swój regulamin dotyczący dofinansowań.

Jak otworzyć bar kanapkowy?

Po pierwsze: potrzebujesz lokal spełniający wymogi sanitarne.

Po drugie: lodówka na produkty i składniki.

Po trzecie: lada bądź stół na którym będziesz robił kanapki.

Po czwarte: pozostałe narzędzia (np.: krajalnica) i artykuły (opakowania itp. ).

Jakie są wymogi, aby otworzyć bar kanapkowy?

Otwierając biznes związany z żywnością musisz spełniać wymogi sanepidu.

Warunki jakie powinny być spełnione w zakładzie produkującym lub wprowadzającym do obrotu środki spożywcze zostały określone w następujących aktach prawnych:
1. Rozporządzenie (WE) 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004r. w sprawie higieny środków spożywczych (Dz. Urz. UE L 139, 30/04/2004),
2. Ustawa z dnia 25 sierpnia 2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. nr 173, poz.1225).

Jeśli planujesz otworzyć bar kanapkowy najlepiej jak zdobędziesz gruntowne informacje w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej najbliższej miejscu planowanej działalności.

Godziny otwarcia baru kanapkowego

W zasadzie godziny otwarcia baru zależą od Ciebie jeśli lokal jest Twój. Jako właściciel możesz w nim pracować bez ograniczeń. Możesz również zatrudniać do sprzedaży pracowników. Gdy zaczniesz sprzedawać wcześnie rano, będziesz miał szansę sprzedawać osobom, które pędzą do pracy lub do szkoły. Godziny otwarcia lokalu to trudniejszy wybór, ale możesz swoich pierwszych klientów zapytać, do której godziny według nich powinien być czynny lokal.

Jak rozwinąć biznes kanapkowy?

Oprócz sprzedaży kanapek możesz sprzedawać wiele innych artykułów spożywczych np.: sałatki lub napoje. W porze lunchu może mieć to wpływ na większy ruch i większe zyski.

Oferta dostarczania kanapek do klientów może być trafionym pomysłem na zwiększenie zysków. Zamówienia mogą być zbierane przez telefon lub internet.

Catering kanapkowy powinien również zwiększyć przychody Twojego baru kanapkowego. Biura lub małe firmy mogą zamawiać u Ciebie kanapki na lunch. Możesz także obsługiwać różnego rodzaju spotkania, imprezy czy szkolenia.

Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 1 Średnia: 5]

3 komentarze

  1. Piotr
  2. Konrad

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *