Jak zarabiać na korepetycjach?

Zarabianie na korepetycjach to szansa przede wszystkim dla studentów, ale nie tylko. W tej branży możliwość dorobienia mają również nauczyciele szkolni oraz akademiccy.

Poziom nauczania w polskich szkołach spada, a przez to popyt na korepetycje rośnie. Szacuje się, że w 2010 było 5 mln osób chętnych do skorzystania z korepetycji. Jeśli posiadasz odpowiednią wiedza z danego przedmiotu możesz poważnie zastanowić się nad otworzeniem firmy związanej z udzielaniem korepetycji.

Korepetycjami mogą zająć się zarówno nauczyciele czy wykładowcy akademiccy, ale również studenci. W obu przypadku popularnością cieszą się ci, którzy podczas wstępnych zajęć nie dyktują listy książek do kupienia, a gwarantują, że większość potrzebnych materiałów uczeń dostanie od nich.

Ważną kwestią jest miejsce, w którym odbywac się będą korepetycje. Zajęcia można prowadzić u siebie w domu, bądź dojeżdżać do klienta. W przypadku studentów udzielających korepetycji zazwyczaj ma miejsce drugie wyjście. Nauczyciele przyjmują najczęściej u siebie w domu.

Studenci mają większe „wzięcie” z dwóch powodów: niższe ceny oraz lepszy kontakt z uczniami.

Przedmiotami, które cieszą się największą popularnością są przede wszystkim matematyka oraz języki obce. Język polski dominuje w szkole średniej, zazwyczaj jako przygotowanie do matury.

Ile można zarobić na korepetycjach?

Ceny uzależnione są od przedmiotu oraz od tego kto korepetycji udziela. Studenci za 60 minutową lekcję inkasują od 25 do 50 zł, nauczyciele szkolni i akademiccy nawet 80 zł. Zdarza się, że za przygotowania do egzaminu na studiach trzeba zapłacić 100 zł za godzinę.

W zależności od podejścia do tego zajęcia (ilości przepracowanych godzin w miesiącu) można zarobić miesięcznie:

  • studenci pracujący dorywczo od 300 do 800 zł,
  • nauczyciele pracujący dorywczo od 1 800 zł do 3 200 zł,
  • osoby decydujące się na stałą pracę jako korepetytor nawet do 10 000 zł

Zatem dla osób, posiadających wiedzę chcących otworzyć firmę korepetytorską jest to ciekawy pomysł na biznes.

Dowiedz się jak zarabiać NAWET 80 zł
za godzinę, udzielając korepetycji!

Kliknij tutaj!

Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 0 Średnia: 0]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *