Kim jest mówca motywacyjny?

Żyjemy w czasach, w których panuje swego rodzaju kult sukcesu. W modzie są ludzie energiczni, którzy nie boją się nowych wyzwań i potrafią konsekwentnie realizować swoje ambicje i cele.

Na rynku wydawniczym stale pojawia się mnóstwo książek poświęconych szeroko pojętej motywacji, które mają pomagać nam w zdobywaniu kolejnych szczebli kariery. Wszystko to doprowadziło do sytuacji, w której dobry mówca motywacyjny stał się kimś na wagę złota.

Trzeba oczywiście przyjrzeć się temu tematowi nieco bliżej, bowiem pomimo tego, że na pierwszy rzut oka jest to zwykła moda, to w rzeczywistości można z tego wyciągnąć naprawdę wiele wartościowych rzeczy dla samego siebie. Każdemu z nas potrzebna jest odpowiednia motywacja do działania, szczególnie jeśli stawiamy przed sobą faktycznie duże cele w danej dziedzinie.

Na temat mówców motywacyjnych panuje mnóstwo nieprawdziwych mitów, które w pierwszej kolejności trzeba obalić. Dopiero wówczas można się przekonać, że jest to naprawdę wartościowa dziedzina dla każdego, kto chce działać i pracować o wiele skuteczniej i czerpać z tego większą radość.

Jan Paweł Tomaszewski – Idź do przodu

Zainwestuj w siebie

Kim w ogóle jest i jakie są zadania mówcy motywacyjnego?

Wbrew pozorom, nie jest to jedynie osoba, która ma nam mówić oczywiste rzeczy o tym, jakie korzyści odniesiemy jeśli uda się nam zrealizować swoje cele. Właśnie to jest jednym z największych mitów na ten temat, z jakimi można się spotkać.

Niektórzy wręcz naśmiewają się z takiego sposobu motywowania uważając, że wszystko obraca się tu wokół oczywistych spraw. Mówcy motywacyjni opierają swoją pracę przede wszystkim na wiedzy z zakresu psychologii czy socjologii.

Każdy człowiek działa według ściśle określonych schematów, nawet jeśli do końca nie zdajemy sobie z tego sprawy. Większość z nas ma poważne problemy z realizowaniem swoich marzeń i konsekwentnym dążeniem do danego celu. Jesteśmy świetni w planowaniu, ale kiedy przychodzi czas na wdrożenie planu w życie – szybko dopada nas zniechęcenie.

Często dochodzimy do wniosku, że zwyczajnie się do czegoś nie nadajemy i nie powinniśmy nawet się starać. Z dobrym mówcą motywacyjnym każdy może dotrzeć do sedna takich problemów i dowiedzieć się, co stoi na przeszkodzie w prowadzeniu lepszego życia.

Motywacja w biznesie jest bardzo ważna.

Inwestycja w rozwój firmy

Oprócz spotkań dla klientów prywatnych, bardzo dużą popularnością cieszą się szkolenia motywacyjne organizowane dla całych firm. Każdemu przedsiębiorcy powinno przecież zależeć na tym, aby jego pracownicy zawsze byli odpowiednio zmotywowani i potrafili w pełni wykorzystywać cały swój potencjał, przyczyniając się tym samym do rozwoju przedsiębiorstwa.

Na takich szkoleniach pracownicy mogą dowiedzieć się, gdzie szukać motywacji do jak najlepszego wypełniania swoich obowiązków. Szkolenia grupowe są szczególnie cenne, bowiem pełnią ważną funkcję integracyjną.

Pracownicy uczą się na nich lepiej współpracować ze sobą, przynosząc tym samym korzyści całej firmie. Oczywiście, motywowanie pracowników do osiągania jak najlepszych wyników w dużym stopniu zależy też od samego pracodawcy. To firma w pierwszej kolejności powinna stwarzać odpowiednie warunki do tego, aby pracownicy czuli się w niej docenieni i faktycznie chcieli pracować na jej sukces.

Takie szkolenia z mówcami motywacyjnymi są zatem potrzebne także dla właścicieli firm. Można nauczyć się na nich naprawdę wiele na temat kierowania ludźmi i budowania pozycji lidera w swoim środowisku.

Sukces zaczyna się w głowie

Nie można się sugerować nieprawdziwymi opiniami mówiącymi, że mówcy motywacyjni mówią same oczywiste rzeczy. Wszystko zależy wyłącznie od nas samych oraz od tego, w jaki sposób do tej kwestii podejdziemy.

Każdy powinien zaryzykować i wybrać się na takie spotkanie lub przynajmniej posłuchać takich przemówień w Internecie. Szybko można dzięki temu się przekonać, że dobrzy mówcy potrafią dotrzeć do samego sedna naszych problemów z naszą motywacją i pomóc nam w znalezieniu rozwiązania.

Jest tylko jeden warunek. Trzeba być otwartym na takie treści, ponieważ z góry podchodząc sceptycznie, nie wyciągniemy dla siebie nic wartościowego z ich nauki.

Jak osiągnąć sukces w biznesie? Wystarczy odpowiednia motywacja. Poznaj ofertę Idź do przodu

Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 2 Średnia: 5]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *