Nowy sposób na znalezienie pomysłu na biznes

Dziś wpadłem na dziwny sposób na znalezienie pomysłu na biznes, a w sumie bardziej na produkt.Sposób jest ten bardzo prosty, a wygenerowanie nowych pomysłów ogranicza wyłącznie nasza wyobraźnia.

Każda osoba na świecie jest konsumentem. Konsumując jakiś produkt wytwarzamy śmieci. Wyobraź sobie ile śmieci produkujesz rocznie? Blisko 400 kg.

To bardzo dużo. Nie chodzi mi o ekologię, ale bardziej o ekonomię, a dokładnie o Twój portfel. Gdybyś potrafił znaleźć rozwiązanie problemu, z którym spotyka się nasze społeczeństwo: co zrobić z tymi śmieciami? – miałbyś bardzo atrakcyjny pomysł na biznes. Oraz związany z tym potencjał zarobkowy.

Technikę tę nazwałem:

Co z tym zrobić?

Fot. http://www.designboom.com/contemporary/petbottles.html

Spróbuj znaleźć sposoby wykorzystania czegoś, co i tak wyrzucasz. Np. butelki PET. Ktoś wymyślił ciekawe zastosowanie dla wydawałoby się opakowania jednokrotnego użytku. Otóż wymyślił sposób, na to aby zwykłą butelkę zamienić w podlewaczkę do kwiatów.

Produktem tak naprawdę jest nietypowa nakrętka, która zmienia zastosowanie butelki. W ten sposób nie trzeba wyrzucać butelki do śmietnika tylko można ją wykorzystać powtórnie. Jednak ile można mieć w domu podlewaczek?

Spróbuj zastanowić się przez chwilę jak można wykorzystać ponownie butelkę PET, ale również inne odpady, aby nie trafiały na śmietnik.

Jeśli w dalszym ciągu potrzebujesz inspiracji zajrzyj tutaj: http://www.designboom.com/contemporary/petbottles.html

 

Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 0 Średnia: 0]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *