Pomysł na biznes w branży informatycznej

Ciągle poszukujesz pomysłu na biznes, a moment olśnienia nie przychodzi? Zamiast się załamywać warto przyjrzeć się przede wszystkim swoim umiejętnościom i zdolnościom. Często nowym źródłem przychodu może okazać się nasze hobby, czy inne zajęcie, o którym nigdy nie myśleliśmy w kontekście zarobkowym.

pomysł na biznes w branży informatycznej

Jeśli jednak okazuje się, że nasze pasje mają niewielką szansę na stanie się jednocześnie pracą, to warto pomyśleć o zdobyciu wiedzy w całkiem nowej branży. Wiele ciekawych zawodów można zacząć wykonywać po stosunkowo krótkim okresie przygotowania. Obecnie oferta szkoleniowa zarówno w formie stacjonarnej, jak i internetowej jest bardzo bogata.  W tym artykule znajdziesz pomysł na biznes w rozwijającej się branży bezpieczeństwa informacji.

Czym jest bezpieczeństwo informacji?

Zgodnie z ogólnie przyjętą definicją jest to zbiór działań i środków technicznych oraz organizacyjnych, które mają zapewnić ochronę informacji przed przypadkowym, a także zamierzonym zniszczeniem, zmianą lub ujawnieniem. W dzisiejszych czasach informacje stają się w przypadku wielu firm ich największą wartością. Dlatego wiele organizacji decyduje się na wdrożenie Systemu Zarządzani Bezpieczeństwem Informacji zgodnego z ISO 27001. Tak jak w przypadku innych systemów, ten również wymaga regularnego audytowania i udoskonalania. I tu właśnie pojawia się szansa na stworzenie własnej firmy, która będzie świadczyć usługi związane z tym zagadnieniem dla innych przedsiębiorstw, czyli w sektorze B2B.

Jak wejść do branży bezpieczeństwa informacji?

Dla osób, które wcześniej nie miały styczności z zagadnieniem bezpieczeństwa informacji szansą są szkolenia. W ten sposób można szybko przyswoić wiedzę dotyczącą wymagań normy ISO 27001 oraz samego procesu audytowania organizacji pod tym kątem. Uczestnicy takich kursów poznają klasyfikację informacji oraz uczą się przeprowadzania analizy ryzyka bezpieczeństwa informacji. Po szkoleniu doskonale znane są zasady i etapy audytowania, a także cały proces zarządzania oraz przygotowywania wartościowych raportów.

Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 2 Średnia: 5]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *