Pomysły na biznes bożonarodzeniowy

Pomysł na biznes bożonarodzeniowyDziś poznasz 15 pomysłów na biznes bożonarodzeniowy. Mimo, że to jest biznes sezonowy to warto się tym zainteresować, gdyż zyski osiągnięte w ciągu jednego miesiąca przed Świętami Bożego Narodzenia mogą wystarczyć na bardzo długi okres.

Pomysły na bizmes bożonarodzeniowy:

 1. Sprzedaż zabawek. Możesz kupić zabawki w bardzo niskich cenach w hurtowni i otaorzyć mały sklepik internetowy lub stanowisko na targu lub w jego okolicach.
 2. Robienie domów z czekolady. Czekoladowe domy to bardzo ciekawy pomysł na prezent na święta dla znajomych. Nie są one trudne do wykonania, więc możesz się dość szybko nauczyć je robić. Zyski mogą być imponujące.
 3. Tworzenie świątecznych dekoracji. Jeśli potrafisz szyć lub wykonywać inne rękodzieło, możesz przygotowywać świąteczne ozdoby związane ze świętami, Świętym Mikołajem, bałwankami, reniferami, itp.
 4. Pomoc w organizacji świąt. Ciekawym pomysłem może być pomoc innym osobom w organizacji świąt. Może to być pomoc w robieniu zakupów, sprzątaniu, gotowaniu itp.
 5. Przygotowywanie świątecznych potraw. Produkcja gotowych potraw świątecznych moze być dobrym pomysłem na biznes, o ile gotujemy smacznie, a ceny naszych produktów nie będą za wysokie.
 6. Dekoracje na choinki. Możesz zaoferować dekorowanie wystaw, witryn sklepów oraz dekoracje na choinki dla osób fizycznych.
 7. Tworzenie unikalnych kartek świątecznych. Robienie kartek świątecznych to ciekawy pomysł na biznes świąteczny oraz na inne okazje np. walentynki, dzień kobiet itp. Jeśli masz umiejętności manualne warto wziąć się do roboty zaprojektować i wykonać kilka projektów kartek i przedstawić je swoim znajomym. Jeśli będą ładne będziesz miał już kilku pierwszych klientów.
 8. Sprzedaż gwiazd betlejemskich. Te piekne kwiaty są bardzo pożądane przez gospodynie domowe w okresie świątecznym. Weź pod uwagę zakup w hurcie tych kwiatów i sprzedawaj je przed świętami.
 9. Opieka nad zwierzętami. Wiele osób podczas okresu świątecznego wyjeżdza do rodziny oddalenej nierzadko o setki kilometrów. Często niemają, gdzie zostawić swoich pupili. Ciekawym rozwiązaniem może być hostel dla zwierząt. Jeśli zaiteresował Cię ten pomysł warto pamiętać aby promocję rozpocząć ok. miesiąca przed świętami, aby klienci mogli zarezerwować miejsce w Twoim hostelu dla zwierząt.
 10. Sprzedaż choinek. Choinka w domu w okresie świąt Bożego Narodzenia to część tradycji i kultury. Wiele osób co rok kupuje żywą choinkę. Część osób kupuje również sztuczne drzewka, które są nieco droższe niż żywe. Oprócz choinek możesz sprzedawać ozdoby na choinkę np. lampki, bombki.
 11. Kosze delikatesowe. Kosze prezentowe to dobry prezent dla bliskich. Warto w takim koszu umieścić produkty związane z Mikołajem i ogólnie ze świętami.
 12. Wina musujące i szampany. W okresie świąteczno-sylwestrowym zwiększa się popyt na wina musujące. Warto wspomnieć tutaj, że sprzedaż alkoholu wymaga koncesji na jej sprzedaż, którą można uzyskać w Urzędzie Miasta lub Gminy.
 13. Sprzedaż chlebków bożonarodzeniowych. Pieczenie świątecznych chleków to dobry pomysł o ile będziemy potrafili spełnić wymogi sanitarne do produkcji żywności.
 14. Zdjęcia ze Świętym Mikołajem. Święty Mikołaj to bardzo sympatyczna postać, którą kojarzą wszystkie dzieci. Do zarabiania wystarczy Ci profesjonalny kostium Mikołaja i Polaroid.
 15. Świąteczne koncerty. Jeśli jesteś muzykiem lub masz własny zespół muzyczny możesz spróbować zorganizować koncerty świąteczne w centrach handlowych lub restauracjach.

Mam nadzieje, że choć kilka z powyższych pomysłów przypadło Ci gustu.

Foto: http://www.photoxpress.com/search-stock-photos-photographer/Monika+3+Steps+Ahead/843242

Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 1 Średnia: 5]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *