Pomysły na biznes dla mam

Jeśli jesteś matką i szukasz możliwości dorobienia lub otworzenia własnego biznesu ten artykuł jest dla Ciebie. Coraz więcej młodych mam chciałoby mieć możliwość zarabiania dodatkowych pieniędzy, ale nie ma pomysłu na biznes.

Jeśli posiadasz trochę pieniędzy oraz czas, część z pomysłów na biznes może się Ci przydać. Własna działalność gospodarcza oparta na pracy w domu jest ciekawą formą zarabiania dla młodych mam. Stanowisko pracy we własnym domu daję Ci możliwość pracowania i realizacji obowiązków domowych zamiennie.

Pomysły, które są przedstawione w tym artykule są przeznaczone zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn, ale to zazwyczaj kobiety spędzają więcej czasu w domu.

Pomysły na biznes dla mam

Pomysły na biznes dla matek1. Lokalne centrum opieki nad dziećmi

Możesz spróbować otworzyć centrum opieki nad dziećmi. Może to być zorganizowane jako przedszkole, niania dla kilkorga dzieci, itp. Ważne jest aby spełnić wszystkie wymogi stawiane przed przedsiębiorcami planującymi otworzyć taką firmę. Jeśli lubisz zajmować się dziećmi i masz cierpliwość i ochotę zajmować się większą liczbą dzieci ten pomysł na biznes może być dla Ciebie.

2. Kosze z prezentami

Jeśli jesteś kreatywna, lubisz projektować produkowanie i sprzedaż koszów z prezentami możesz spróbować zrealizować swój pomysł na biznes.

3. Firma sprzątająca

Otworzenie własnej firmy sprzątającej nie jest trudną rzeczą. Mimo, że istnieje dużo firm sprzątających to w dalszym ciągu jest sporo miejsca na rynku. Ważne jest żeby odróżniać się od pozostałych firm. Np. można wybrać tylko firmę oferującą mycie okien.

4. Usługi dla zwierząt

Mamy, które kochają zwierzaki powinny wiedzieć, że popyt na usługi związane ze zwierzętami domowymi wzrasta. Pomysły na usługi dla zwierząt to spacery z psami, opieka nad zwierzętami podczas wyjazdu właścicieli np. na wakacje, pielęgnacja zwierząt domowych, produkcja żywności dla zwierząt np. ciasteczka dla psów.

5. Rękodzieło

Coraz większym zainteresowanie cieszy się tzw. Scrapbooking czyli rękodzieło. Rzeczy zrobione ręcznie mają niesamowitą wartość = są unikalne. Ta unikalność sprawia, że nie ma drugiej takiej rzeczy na świecie. Prezent zrobiony własnoręcznie cieszy bardziej niż kupiony w sklepie gdzie jest masa takich samych rzeczy. Rzeczy zrobione własnoręcznie możesz sprzedawać m.in. na Allegro. Przykładem innego serwisu na którym są sprzedawane wyłącznie rzeczy zrobione własnoręcznie jest zagraniczny portal ETSY.COM

6. Sprzedaż własnych wypieków

Jeśli lubisz piec ten pomysł na biznes jest dla Ciebie. Jednak, aby móc otworzyć taką firmę musisz spełnić warunki sanitarne. Jeśli mieszkasz w mieszkaniu niestety raczej nie będziesz mogła otworzyć takiej firmy. Jeśli jednak masz dom, możesz jedno pomieszczenie zaadoptować na potrzeby firmy i dostosować je do potrzeb. Produktami twojej firmy mogą być np. ciasta i torty, ciasteczka np. mufinki, chleb domowy lub bułki.

7. Konsultant kolorów

Czy wiesz, że kolory wpływają na stan psychofizyczny ludzi? Jeśli choć trochę się na tym znasz możesz spróbować otworzyć podobny biznes. Dostosowanie koloru ścian i wyposażenia domu może być ciekawym pomysłem na biznes.

8. Biznes w internecie

Internet stwarza duże możliwości. Jest wiele pomysłów na biznes w Internecie. To w jaki sposób wykorzystasz te możliwości zależy tylko od Ciebie. Aktualnie biznes w Internecie jest najszybszą formą zarabiania dużych pieniędzy. Kluczem do sukcesu jest znalezienie odpowiedniej niszy rynkowej, stworzenie własnej społeczności, budowanie listy adresowej, z którą trzeba nawiązać i podtrzymywać dobre relację.

Mam nadzieję, że ten artykuł był pomocny i pomysły przypadły Ci do gustu. Jeśli chciałabyś, aby opisał bardziej szczegółowo jakiś pomysł w następnym artykule napisz to w komentarzu poniżej.

A Ty co myślisz o pomysłach na biznes dla mam?

Masz jakieś propozycję jakie należałoby dopisać do powyższej listy?

Autorzy zdjęć:
http://www.sxc.hu/profile/Artizan007
http://www.photoxpress.com/search-stock-photos-photographer/mrslevite/199023
Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 0 Średnia: 0]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *