Pomysł na biznes: Biuro nieruchomości

Interesującym i bardzo intratnym pomysłem na biznes jest biuro nieruchomości w jednym z większych miast Polski. Warunkiem otworzenia własnego biura jest posiadanie licencji na obrót nieruchomości oraz kapitału na rozpoczęcie biznesu.

Założenie biura nieruchomości wiąże się z zarejestrowaniem własnej działalności gospodarczej. Aby móc prowadzić swoim biurem nieruchomości należy posiadać licencję pośrednika nieruchomości. Każde z dużych miast w Polsce jest ciekawym miejscem do prowadzenia tego rodzaju działalności. Rejestracja działalności gospodarczej odbywa się aktualnie w Urzędzie Miasta lub Gminy bądź przez Internet. Biuro nieruchomości winno mieścić się w centrum miasta. Dodaje to m.in. łatwego kontaktu z biurem.

Nierozerwalnym elementem jest marketing biura nieruchomości w Internecie. Jednym z istotnych źródeł pozyskiwania jest własna dobrze wypozycjonowana strona internetowa. Na początku należałoby się zastanowić na jakie słowa kluczowe należy pozycjonować swoją stronę www.

Na przykład w przypadku firm z Lublina warto wybrać poniższe słowa:

  • biuro nieruchomości Lublin,
  • mieszkania Lublin czy
  • nieruchomości Lublin.

Wypozycjonowanie na inne słowa może również być korzystne.

Ważne jest zaoferowanie wyższej jakości usług niż inne firmy które są na lokalnym rynku. To jakość usług decyduje, które biuro będzie miało więcej klientów i tym samym będzie bardziej rentowne. Wielki wpływ na dochód ma wysokość prowizji pobieranej przez biuro od swoich klientów. Zdaża się biura pobierają prowizję od sprzedających oraz od kupujących. Taka metoda co prawda daje większe pożytki, ale z drugiej strony może zmiejszać ilość klientów.

Do obowiązków właścicieli biur nieruchomości należy pomoc przy wyborze lokalu, pokazanie ich klientom oraz przeprowadzenie klientów przez formalności. Dodatkowo biura mogą zarabiać dzięki pośrednictwie w uzyskaniu kredytu hipotecznego dla kupujących.

Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 0 Średnia: 0]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *