Pomysł na biznes na „pół etatu”

Szukasz pomysłu na mały biznes, który nie wymagałby od Ciebie uwagi przez cały dzień? Chciałbyś móc poświęcać swojemu małemu biznesowi kilka godzin dziennie? To możliwe. Istnieją setki pomysłów na biznes w niepełnym wymiarze, czyli na tzw. „pół etatu”

Coraz więcej osób zarabia dodatkowe dochody w domu, przede wszystkim przy wykorzystaniu Internetu. Możliwości biznesowych jest mnóstwo. To od Ciebie zależy jaki biznes otworzyć i rozwijać.

Zanim otworzysz własny biznes przemyśl kilka kwestii . . .

ZARABIANIE NA PASJI

Nie każda firma powstaje wyłącznie w celach zarobkowych. Część osób podejmuje działalność gospodarczą by realizować swoją pasję i tylko przy okazji coś przy tym zarabiać. Możesz produkować domowymi sposobami biżuterię i sprzedawać ją np. na Allegro.

Jeśli kochasz coś robić spróbuj na tym zarobić, oczywiście nie na wszystkim będzie się dało. Np. jeśli amatorsko produkujesz wino na własny użytek nie będzięsz mógł go sprzedawać, ale możesz stworzyć bloga lub ebook jak robić smaczne wino deserowe.

Być może będziesz chciał oprzeć swój biznes na pasji, rzucić pracę i prowadzić biznes w pełnym wymiarze godzin. Pamiętaj, że od początku będziesz musiał płacić składki ZUS. Jest to wada w przypadku, gdy zamierzasz prowadzić działalność nawet na „pół etetu”.

Osiągnięcie rentowności wymaga wcześniejszego badania rynku, napisania biznesplanu pozyskania kredytu lub dofinansowania. Przed otworzeniem firmy warto znaleźć potencjalnych dystrybutorów.

CZY POMYSŁ NA BIZNES PASUJE DO TWOJEGO ŻYCIA?

Warto się zastanowić nad pomysłem, który pasuje do Twojego dotychczasowego stylu życia. Przynajmniej na początku musisz być pewny, że dany biznes będzie pasował do Ciebie.

Jeśli nie lubisz liczenia, nie angażuj się w przedsięwzięcia tego wymagające. Np. jeśli jesteś studentem, najlepszy czas na prowadzenie działalności gospodarczej jest prowadzenie firmy w okresie letnim czy przerw zimowych.

Aby dobrze dobrać pomysł do swojego życia musisz poznać swoje predyspozycje, ulubiony tryb pracy (przy komputerze, czy z ludźmi), najlepsze godziny pracy (rano, popołudniu, wieczorem), itp.

ILE TRZEBA ZAINWESTOWAĆ?

Otwierając firmę zawsze inwestuje się pieniądze i czas w swoje przedsięwzięcie. Biznes na „pół etatu” będzie wymagał mniejszych nakładów, ale za to prawdopodobnie i tak będziesz musiał dużo czasu poświęcić na rozruch i rozwój minibiznesu.

W przypadku, gdy zamierzasz otworzyć biznes internetowy, będzie potrzebny Ci komputer oraz stały szybki dostęp do Internetu. Oprogramowanie do biznesu możesz uzyskać za darmo. Sprawdź: http://zaplanujbiznes.pl/biznes-w-internecie/darmowe-programy-dla-firm/

Zarabianie z domu jest łatwiejsze i tańsze niż praca tradycyjna. Po pierwsze nie tracisz czasu i pieniędzy na dojazdy. Sam również ustalasz sobie co robisz, jak robisz i kiedy to robisz. Biznes w niepełnym wymiarze godzin jest również, dobrą alternatywą i uzupełnieniem dochodów, gdy pracujesz na pół etatu.

Zobacz również:

 

Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 0 Średnia: 0]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *