Charakterystyczne logo firmy jest ważne

Logo to pierwszy symbol, z jakim jest identyfikowana firma. Dlatego powinno się wyróżniać.

Wyróżniające się logo
Zaczynasz nowy biznes. Nie ma znaczenia, czy chcesz sprzedać produkt, świadczyć usługi. Potrzebujesz czego, co pozwoli Cię zidentyfikować na rynku. Konkurencja jest naturalną cechą. Najprawdopodobniej, w Twojej branży działa przynajmniej kilka podobnych podmiotów. Dlatego też, charakterystyczne, oryginalne logo firmy jest tak istotne. Wystarczy spojrzeć na logotypy największych, najbardziej znanych światowych marek i produktów, jak choćby Coca-Cola czy Chanel. Ich identyfikacja wizualna jest tak charakterystyczna i rozpoznawalna dla konsumentów, że wystarczy użyć tej samej czcionki, żeby wywołać natychmiastowe skojarzenie. Logo i nazwa to wizytówki Twojej firmy. Dla przeciętnego odbiorcy powinny kojarzyć się tylko z Twoim produktem.

Jakie powinno być dobre logo?
Dobre logo wbrew pozorom nie musi być niesamowicie skomplikowane. Czasem najprostszy wzór najłatwiej zapada w pamięć. Wystarczą jeden, dwa elementy. Oryginalne logo powinno nawiązywać chociaż pośrednio do tego co oferujesz, albo do jakości świadczonych usług. Ten trik zastosował na przykład Amazon. Charakterystyczna strzałka, przypominająca uśmieszek, łącząca litery A i Z w nazwie sklepu oznacza, że w Amazonie naprawdę znajdziemy wszystko, od A do Z. Takich przykładów jest znacznie więcej, ukrytych znaczeń poszukać można w logo LG czy FedEx-u. Jeśli chodzi o kolorystykę – tu masz w zasadzie pełną dowolność, warto jednak nie decydować się na kolor, który kojarzy się z jakąś firmą tak bardzo jak na przykład konkretny odcień żółtego z Kodakiem (od razu widzisz tę barwę przed oczami, prawda?). Biorąc pod uwagę fakt, że logo ma być identyfikacją firmy, nie powinno się ono drastycznie zmieniać. W dzisiejszych czasach, ważną kwestią jest też ochrona prawna – logo warto zgłosić jako znak towarowy, dzięki czemu uchronisz się przed jego bezprawnym używaniem przez inne podmioty, chcące żerować na Twojej renomie. Dlatego, już na etapie projektowania, wymyślania logotypu, warto sprawdzić w bazie znaków towarowych, czy przypadkiem ktoś inny nie wpadł wcześniej na podobny pomysł.

Jak zamówić logotyp dla firmy
Wykonanie logotypu to praca dla dobrego grafika. Warto zlecić to zadanie firmie takiej jak ROBIMYLOGO.PL. Podstawą stworzenia logotypu jest dokładny wywiad – logo ma przecież odpowiadać potrzebom Twojej firmy. Na każdym etapie pracy masz możliwość wglądu w efekty, zgłaszania uwag i poprawek. Twój pomysł skonfrontowany zostanie z propozycją grafików firmy. Możliwości jest wiele – logo może mieć charakter wyłącznie słowny, ale również graficzny. Ilość zaoferowanych propozycji zależy od wykupionego pakietu. Do wyboru są cztery pakiety, obejmujące zróżnicowany zakres usług. Zamówienie można złożyć drogą elektroniczną, co znacznie ułatwia i przyspiesza pracę nad logotypem.

Nawet jeśli nie wiesz jaki dochód przyniesie Twoja firma, wprowadzasz na rynek coś co może być ogromny sukcesem, ale też wielką klapą – warto zainwestować logo. Jeśli bowiem uda Ci się wybić na rynku, logotyp pomoże Ci w osiągnięciu jak największej rozpoznawalności, która przełoży się też na sukces Twojej firmy.

Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 0 Średnia: 0]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *