Chcesz zacząć swój biznes natychmiast? Gotowe spółki są tym czego szukasz

Zakup gotowej spółki to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej przedsiębiorców. Jeśli jesteś zainteresowany tą opcją, przekonaj się jak wygląda zakup gotowej spółki krok po kroku.

Profil działalności spółki
Kupno gotowej spółki to przede wszystkim oszczędność czasu i wygoda. Zdecydowałeś się na zakup? Przejrzyj dostępną ofertę firm, które specjalizują się w sprzedaży takich spółek i wybierz taką, która najbardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom. Jeśli masz jakieś wątpliwości, zawsze możesz skorzystać z pomocy i wiedzy pracowników firm oferujących sprzedaż gotowych spółek. Specjaliści pomogą Ci przygotować wszelkie potrzebne dokumenty oraz będą czuwać nad prawidłowym przebiegiem transakcji.

Dane Twojej spółki
Jeśli znalazłeś odpowiedni rodzaj spółki dla siebie, zastanów się jakie zmiany chcesz wprowadzić. Najczęściej dotyczą one nazwy spółki oraz rodzaju PKD. Musisz również zdecydować, czy chcesz prowadzić spółkę jednoosobową czy wieloosobową. W przypadku tej drugiej, konieczne jest wskazanie wspólników.

Umowa notarialna
Zakup gotowej spółki możemy załatwić w ciągu jednego dnia. Wszelkie formalności musimy przeprowadzić u notariusza. Zgodnie z przepisami, umowa zakupu udziałów (akcji) wymaga formy pisemnej, a podpisy poświadczenia notarialnego. Korzystając z usług firmy zajmującej się sprzedażą gotowych spółek, możemy wybrać poleconego przez nią notariusza lub skorzystać z opcji zakupu spółki “na odległość”. To rozwiązanie pozwala na zawarcie umowy zakupu, w przypadku jeśli obie strony nie mogą spotkać się w jednym miejscu. Wtedy korzystamy z usług dwóch notariuszy, a dokumenty przesyłane są pocztą.

Od kiedy możesz zacząć działalność?
Kupiłeś spółkę i zastanawiasz się, kiedy możesz rozpocząć swoją działalność? Natychmiast! W chwili podpisania umowy, stajesz się jej właścicielem, więc od razu możesz zacząć działać na rynku. Zakup gotowej spółki to najlepsza opcja dla wszystkich, którzy cenią sobie czas oraz bez uciążliwych formalności chcą wejść na rynek i po prostu zacząć zarabiać.

Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 0 Średnia: 0]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *