Dlaczego warto wręczać upominki dla klientów i kontrahentów?

Założenie własnej firmy to dopiero początek drogi na szczyt popularności. O tym, czy na niego dotrzemy, decyduje bardzo wiele czynników. Gdy zależy nam na tym, aby przyciągać nowych klientów i kontrahentów, powinniśmy postawić na budowę swojego pozytywnego wizerunku. Możemy osiągnąć go różnymi sposobami, ale jednym z nich znanym od wieków jest wręczanie upominków.

Kto z nas nie lubi dostawać prezentów? Ta właśnie zasada obowiązuje również w biznesie, dlatego obecnie możemy obserwować, że coraz więcej firm stara się kształtować swój wizerunek właśnie przez przekazywanie klientom i kontrahentom różnych upominków – zarówno na różne okazje, jak i bez nich. Jakie efekty możemy wówczas osiągnąć i co warto wręczać, aby łatwej je uzyskać?

Zbudowanie długotrwałych i przyjaznych relacji z klientami i partnerami biznesowymi powinno leżeć u podstaw działalności każdej firmy. Właśnie dlatego w kontaktach firmowych nawet te drobne upominki pełnią bardzo ważną rolę. Wobec tego nie powinniśmy traktować ich jak dodatkowy koszt, ale jako inwestycję w budowanie dobrych relacji z otoczeniem naszej firmy. Wzajemne obdarowywanie się różnymi upominkami nie tylko ociepla stosunki, ale również kształtuje nasz wizerunek.

 

Zalety wręczania prezentów w biznesie:

  • wzbudzamy pozytywne skojarzenia

  • przypominamy o sobie przy różnych nadarzających się okazjach

  • kształtujemy wizerunek naszej firmy jako przyjaznej dla klientów i kontrahentów

  • podnosimy szansę na pozytywną współpracę

Oczywiście, to jedynie kilka zalet, jakie możemy osiągnąć poprzez wręczanie upominków, ponieważ jest ich znacznie więcej. Musimy jednak pamiętać o tym, że ważny jest nie tylko sam fakt wręczenia prezentu, ale również to, co chcemy podarować.

 

Odpowiedni prezent biznesowy – jak go znaleźć?

 

Gdy nie dobierzemy upominku prawidłowo, może nieść to ze sobą negatywne konsekwencje, na przykład załamanie w długo budowanych relacjach. Wobec tego powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiedniego upominku. Zdecydowanie najlepiej sprawdzają się prezenty uniwersalne, bezpieczne, które dobre są na każdą okazję.

 

Wśród takich właśnie upominków znajdują się gadżety firmowe, które możemy zamówić obecnie także on-line. Artykuły piśmienniczej, kalendarze czy gadżety elektroniczne będą strzałem w dziesiątkę. Gdy jednak poszukujemy upominku bardziej wystawnego, powinniśmy zwrócić uwagę na zestawy prezentowe w formie koszyków wyładowanych po brzegi różnymi pysznościami.

 

Kosz upominkowy – prezent zawsze udany

 

Kosze upominkowe są obecnie wręczane zarówno podczas różnych imprez okolicznościowych, jak i tych odbywających się w gronie biznesowym. W takim zestawie możemy znaleźć w szczególności luksusowe słodycz, ale to jeszcze nie wszystko. Również w zależności od wybranego zestawu w koszach znajdziemy dobre kawy i herbaty, ekskluzywne alkohole, możemy też zakupić kosze świąteczne – na Boże Narodzenie oraz na Wielkanoc.

 

Jeśli chcesz zakupić zestawy prezentowe tego rodzaju, znajdziesz je w ofercie firmy Nobilia.

Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 0 Średnia: 0]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *