Jaki serwer do firmy?

Podczas zakładania firmy nikt nie myśli o czymś takim jak serwer. W pierwszej kolejności istnieje cała masa dużo ważniejszych spraw i wydatków o które należy zadbać. Z czasem jednak, im firma bardziej się rozrasta a liczba danych zaczyna się zwiększać serwer jest czymś koniecznym. Jego wybór może jednak przysporzyć wiele problemów.

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak wielkim wydatkiem jest serwer. Wiele firm nie może sobie na niego pozwolić. Jeśli jednak ktoś rozważa tak potężną inwestycję warto aby dobrze ją przemyślał i dokonał zakupu z głową. Posiadanie własnego serwera jest gwarancją 100% bezpieczeństwa danych firmowych. Wybór odpowiedniego jest jednak niezwykle trudny. Co istotne, jeśli chodzi o serwery bezkonkurencyjna jest tutaj firma Dell. Oferuje ona jednak wiele modeli. Dla osób, które nie mają czasu szukać i czytać na temat konkretnych serwerów postanowiliśmy zrobić małe rozeznanie w temacie. Dzisiejszy rynek oferuje dwa główne typy serwerów: Serwery rack i serwery tower. Czym one się różnią? Który jest lepszy? Jakie modele są warte szczególnej uwagi? I co najważniejsze… Czy dobry serwer musi kosztować tak dużo?

Serwery dla firm

serwery dla firm

Pierwszy typ – Serwery rack

W tym przypadku konieczna jest szafa serwerowa. Jednym z popularnych serwerów jest Serwer Dell R240. To idealna propozycja zarówno dla małych jak i dużych firm. Zapewnia wysoki poziom ochrony danych oraz szybki dostęp. Jak już wiemy marka Dell jest całkowicie bezkonkurencyjna jeśli chodzi o serwery. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że zaufały jej miliony osób na całym świecie. Wracając do samego modelu… Wyposażony został w nowej generacji procesor Intel Xeon E-2100 , a także szybką pamięć RAM DDR4. Dodatkowym atutem jest fakt, że na serwerze istnieje możliwość zainstalowania 4 dysków Hot-Plug. To pozwala na otrzymanie do nawet 56TB przestrzeni dyskowej.

serwer

Drugi typ – Serwery tower

Serwer tower to serwer wolnostojący. W tym wypadku nie jest więc potrzebna szafa serwerowa. Jednym z ciekawych propozycji są w tym wypadku Serwery Dell t340. Dają one gwarancję zwiększenia wydajności o nawet 50%. Co ciekawe, model ten daje możliwość instalacji nawet 8 dysków SAS, SATA, SSD lub NLSAS. W jego wypadku firma Dell zastosowała zapasowe komponenty do najważniejszych części serwera. A co to daje? Otóż dzięki temu otrzymuje się gwarancję ciągłości pracy urządzenia. Jak wiadomo jest to niezwykle ważne, szczególnie jeśli serwer ma służyć firmie. Drugą ważną cechą jest bezpieczeństwo. Odpowiadają za nie trzy zasilacze – jeden o mocy 350 watów lub dwa o mocy 495 watów.

Jak widać świat serwerów jest ogromny, podobnie jak ich zakres cenowy. Warto wybrać coś dostosowanego do swojej działalności.

Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 0 Średnia: 0]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *