Opieka nad dziećmi to dobry pomysł na biznes

Profesjonalna opieka nad dziećmi to może być dobry pomysł na biznes, o ile satysfakcja rodziców z naszych usług będzie dla nas priorytetem. W czasach, gdy większość z nas pracuje wychowanie dzieci, nie z naszej winy, schodzi często na dalszy plan.

Rosnące koszty utrzymania domu i rodziny rosną dlatego często oboje rodziców musi pracować na pełne etaty. Daje to szansę osobom przedsiębiorczym, które mogą i lubią opiekować się dziećmi.

Jeśli masz małe dzieci to wiesz jak ważne jest znalezienie odpowiedniej opiekunki jeśli często musisz korzystać z jej usług. Wielu rodziców ma jednak problem z dotarciem do dobrej opiekunki dla dzieci. Oznacza to, że biznes typu opieka nad dziećmi stwarza szansę na dochodową firmę.

Szansa na dobry biznes

opieka-nad-dziecmi

Fot: Anatoly Tiplyashin, photoxpress.com

Coraz więcej młodych rodziców osób jest bardziej zajętych kontynuacją kariery. Stwarza to rosnące zapotrzebowanie na opiekunki nad dzieckiem w domu. Rodzice często pozostawiają swoje pociechy pod opieką dziadków lub cioć w przypadku, gdy potrzebują wyjść gdzieś bez dzieciaczków.

Opieka nad dziećmi w domu to często lepsze rozwiązanie od żłobka lub przedszkola w przypadku, gdy rodzice mają nieregularne godziny pracy. Także limity miejsc w placówkach publicznych stwarzają szanse dla prywatnych opiekunek.

Jak zacząć biznes: opieka nad dziećmi ?

Na początku powinieneś zdecydować zakres usług. Czy zamierzasz świadczyć usługi w jednym mieście, w kilku lokalnych czy raczej świadczyć usługi w całym regionie (województwie). Dobrym pomysłem jest uruchomienie działalności lokalnie, a w przypadku rozwoju rozszerzyć działalność.

Kolejną rzeczą jeśli uda nam się rozwinąć firmę, będzie zatrudnienie nowych pracowników – opiekunek. Rekrutacja pracowników to zwykle dość trudny proces. Jednak można go przejść bezproblemowo pod warunkiem uwzględnienia minimalnych wymagań względem pracownika, a posiadanym przez kandydata kompetencji.

Reklama

Najlepszą formą promocji usług naszej firmy będzie marketing szeptany. Inaczej można go nazwać marketing referencyjny, bo to dzięki referencjom, czyli poleceniom innych będziesz zdobywać nowych klientów.

Na początku można jednak swoją działalność promować w tradycyjny sposób. Np. poprzez wydrukowanie ulotek i pozostawienie ich w lokalnych sklepach odzieżowych i sklepach z zabawkami. Warto również zamieścić ogłoszenia w Internecie.

Możesz także zaproponować zniżki dla pierwszych klientów. Pomoże Ci to w rozruszaniu biznesu. Najważniejsze jest to by zdobyć kilku zadowolonych klientów. Po pierwsze podzielą się tym ze swoimi znajomymi, a po drugie nadal będą korzystać z Twoich usług.

Typowy dzień zaczyna się od sprawdzenia poczty mailowej, by sprawdzić czy nie przyszły nowe wiadomości od dotychczasowych lub potencjalnych klientów. W zależności czy danego dnia musisz opiekować się dziećmi ustalasz plan dnia. W wolnej chwilach pozyskujesz nowych klientów różnymi metodami.

Możesz swoją ofertę promować poprzez ogłoszenia internetowe lub gazety ogłoszeniowe, ulotki lub ogłoszenia na słupach ogłoszeniowych. Możesz także spróbować ogłosić się w lokalnym przedszkolu lub żłobku o ile kierownik takiej placówki Ci pozwoli.

Twoi klienci

Twoimi klientami będą rodzice małych dzieci, którzy potrzebują wysokiej jakości usług opieki nad dziećmi.

Czego potrzebujesz?

 • Doświadczenie, ew. referencje,
 • Plan marketingowy – zawierający strategie, cele i sposoby ich realizacji,
 • Telefon i komputer,

Zalety

 • Zapotrzebowanie na usługi opieki nad dziećmi będzie rosło,
 • Można łatwo uruchomić ten biznes w niepełnym wymiarze godzin z domu,
 • Koszt uruchomienia dla tej branży jest bardzo niski,
 • Koszty stałe są niskie,
 • W przypadku posiadania stałych klientów możliwe jest zarabianie całkiem dobrych dochodów,
 • Możliwość dodatkowych dochodów w przypadku posiadania dodatkowych umiejętności (nauka tańca lub gry na instrumencie, ew. pomoc w nauce),

Wady

 • Może to minąć trochę czasu, zanim wypełnisz swój grafik,
 • Należy zawsze pamiętać o tym, że najważniejsze jest bezpieczeństwo dzieci.
Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 2 Średnia: 5]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *