Pomysły na biznes z niskim kapitałem

Niezależnie od tego czy pracujesz, jesteś studentem i szukasz dodatkowych zarobków lub jesteś bezrobotnym, próbujesz dowiedzieć się, jak zarabiać nie posiadając dużych środków finansowych.

Poniżej przedstawiamy 10 pomysłów na własny biznes, które nie wymagają dużych pieniędzy. Jedyny minus to fakt, że poważne pieniądze zaczniesz zarabiać po kilku miesiącach, jednak te pomysły są pełne potencjału do wzrostu i przerodzenia się w większą firmę.

1. e-Przedsiębiorca

Każdy kto miał do czynienia z Internetem marzy o zarabianiu dużych pieniędzy w wirtualnym świecie. No cóż duże pieniądze nie przychodzą z dnia na dzień, ale zarabianie w internecie nie jest bardzo trudne. Aby zacząć zarabiać przez Internet powinieneś znaleźć temat na którym się dobrze znasz. Potem wybierz domenę i hosting oraz stwórz stronę internetową. Nieważne jakiej technologii użyjesz, ważne jest to aby strona dobrze wyglądała oraz posiadała mnóstwo oryginalnej i wartościowej treści.

Gdy już posiadasz własną stronę należy znaleźć odpowiednie źródło przychodów. Zazwyczaj są to programy partnerskie. Dowiedz się wszystkiego na temat marketingu w wyszukiwarkach i promowania własnej strony. Ostatnim krokiem jest częste (min. raz na tydzień) dodawanie nowych treści na stronę internetową oraz konserwacja serwisu. Jeśli treść udostępniana na stronie będzie wartościowa przyciągnie wielu czytelników i w ten sposób zarobisz.

2. Konsultant

Zostanie konsultantem jest stosunkowo proste. Wszystko co musisz zrobić, to wiedzieć, jak zrobić coś lepiej, niż większość ludzi, i być w stanie nauczyć kogoś albo zrobić to za nich.

Kontakty w tym biznesie są kluczem do sukcesu, dlatego warto zbudować bazę klientów i promowanie się np.: poprzez rozdawanie wizytówek. Stworzenie własnej strony również powinno wpłynąć na wizerunek własny co przełoży się na liczbę klientów i wysokość zarobków

3. Opieka nad domem/opieka nad zwierzętami

Odczuwa się rosnące zapotrzebowanie na zabezpieczenia domów i opiekę nad domem, podczas gdy gospodarze opuszczają dom na dłuższy czas. Zasadniczo nie są wymagane w tym biznesie jakieś szczególne umiejętności.

Najważniejsze jest wiarygodność i zaufanie. Zbieraj i udostępniaj osobiste referencje i zadbaj by twój środek transportu był niezawodny. Jeśli jesteś miłośnikiem zwierząt dodanie opieki nad zwierzętami do oferty nie będzie trudne. Ogłoszeniami w lokalnych gazetach i ulotkami zdobędziesz pierwszych klientów.

4. Profesjonalny organizator

Dzisiejsze czasy wnoszą chaos do naszego życia i sprawiają, że ciężko czasem wszystko ogarnąć. Choć wciąż rośnie tendencja ludzi do uporządkowanie swojego życia, większość z nas tego jeszcze nie zrobiła.

To nieprawda, że ludzie nie mają pojęcia, jak się zorganizować, oni po prostu dalej robią to samo i żyją w swoich przyzwyczajeniach. Możesz zostać specjalistą od organizowania i świadczyć usługi konsultacji oraz organizować szkolenia.

5. Sprzedawca Avon

Avon to największa spółka zajmująca się sprzedażą bezpośrednią konsumentom na całym świecie, z roczną sprzedażą na poziomie prawie 6 miliardów dolarów. Obecna na rynku od ponad 100 lat. Avon to zarówno firma posiadająca linie renomowanych produktów jak i jedna z niewielu bardzo renomowanych struktur marketingu wielopoziomowego (w rzeczywistości to oni wymyślili go).

Oprócz kosmetyków oferują również artykuły wellness, jaki modne dodatki. Pomimo tego iż Avon nazywa siebie firmą dla kobiet, wielu mężczyzn odniosło sukces i znalazło się na wysokich stanowiskach w przedsiębiorstwie.

Kluczem do wysokich zarobków jest zbudowanie sieci sprzedawców znajdujących się „pod Tobą” oraz zwiększanie liczby lojalnych klientów.

6. Projektant ulotek

To niesamowite, jak wiele osób ma komputer i nadal nie wiedzą jak zrobić całkiem niezłe ulotki!

Jeśli masz talent artystyczny, umiesz ładnie pisać i posiadasz wysokiej jakości drukarkę laserową lub atramentową, możesz zostać projektantem ulotek.

Stwórz profesjonalnie wyglądające portfolio i zacznij szukać klientów, chociażby od drzwi do drzwi.

7. Korepetycje

Niezadowolenie z naszego systemu kształcenia rośnie, co stwarza ogromny popyt na korepetycje. Możesz udzielać korepetycji zarówno dzieciom w każdym wieku, jak również i dorosłym.

Jeśli znasz się na czymś dobrze (być może jesteś absolwentem matematyki lub innego kierunku) możesz zacząć udzielać korepetycje.

Nie obawiaj się jeśli Twoja wiedza jest bardzo specjalistyczna, na nią też powinien być popyt.

8. Mycie okien

Jeśli jesteś zainteresowany jak w prosty sposób otworzyć biznes nie wymagający dużego kapitału to możesz zająć się myciem okien.

Osoby zajmujące się zmywaniem okien wynajmowani są do czyszczenia okien prywatnych domów i firm.

Wydatki na sprzęt do czyszczenia okien są nieznaczne. Gdy wykorzystasz swoją energię i właściwie zaplanujesz działania, Twoja firma zacznie się rozwijać.

Więcej o myciu okien: kliknij tutaj

9. Sprzedawca na Allegro

Wyobraź sobie, że są tysiące osób, które kupują różne rzeczy na wyprzedażach lub pchlich targach i sprzedają je na Allegro.

Jaki jest sekret osiągnięcia sukcesu na Allegro?

Bardzo dobra jakość produktów, staranne zapakowanie i profesjonalna obsługa klienta. Dobrym pomysłem na zwiększenie szans na sukces jest udział w szkoleniach dotyczących sprzedaży.

Bardzo przydatnym narzędziem jest aparat cyfrowy, ale to nie jest niezbędne.

Wiecej o handlu na Allegro: kliknij tu

10. Usługi biurowe – przepisywanie prac do komputera/korekta

Wiele małych firm i osób indywidualnych stwarzają zapotrzebowanie na te usługi, ale nie na tyle żeby kogoś zatrudniać.

Zakładając, że masz komputer, drukarkę oraz e-mail (i niezbędne umiejętności oczywiście), masz wszystko czego potrzebujesz.

Bądź jednak przygotowany do pobierania pieniędzy za wykonaną pracę, a nie ilość przepracowanych godzin.

 

Jak podobają Ci się powyższe pomysły na biznes z małym kapitałem początkowym? Jeśli znasz inne podobne pomysły dopisz je w komentarzu.

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij go znajomym, którym może się również spodobać.

Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 2 Średnia: 5]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *