Programy do fakturowania z JPK

Przedsiębiorcy wystawiają faktury i przygotowują Jednolity Plik Kontrolny. Aby móc robić to szybko i bezproblemowo warto skorzystać ze sprawdzonych programów do fakturowania. Ciekawe rozwiązania oferuje łódzka firma MEGA-TECH, która opracowała program do faktur Faktura Small Business i program magazynowy Faktura Small Business Handel.

Łatwy w obsłudze program do wystawiania faktur

Zarówno program FSB i FSBH posiadają funkcje, które pomagają wystawiać faktury szybko i bez problemów. Przygotowane szablony zawierają opcje, które np. uzupełniają dane kontrahentów z CEIDG po wpisaniu numeru NIP firmy, czy pobierają średni kurs waluty z NBP, jeżeli jest wystawiana faktura w obcej walucie. Oprogramowania są intuicyjne i przejrzyste, więc poradzi sobie z nimi każdy użytkownik komputera. Korzystający wystawi bez problemu takie dokumenty jak: faktura VAT, faktura zwolniona z VAT, uproszczona, proforma, końcowa, zaliczkowa, VAT marża, exportowa, wewnętrzna, ale i także np. paragon fiskalny. Oba programy są dostosowane do obowiązujących zmian prawnych. Producent ciągle wprowadza aktualizacje w myśl wprowadzanych nowelizacji w regulacjach. Użytkownik wygeneruje więc potrzebne pliki JPK_VAT, JPK_FA i JPK_MAG.

Opcje oszczędzające czas przedsiębiorcy

Oprócz opcji, które pobierają dane kontrahentów z CEIDG oraz kurs waluty z NBP przedsiębiorca może skorzystać z funkcji, które umożliwią wysyłkę dokumentów do kontrahentów e-mailem, eksport wygenerowanych plików do znanych programów księgowych czy seryjny ich wydruk, jeżeli zachodzi taka potrzeba. Użytkownik może stworzyć kartotekę towarów i klientów, co przyśpiesza wyszukiwanie dokumentów w kolejnych transakcjach. Istnieje również wiele opcji pozwalających na personalizację jak oznaczanie danych czy wprowadzanie na wystawiane dokumenty własnego logo czy pieczątki. Programy oferują również opcje przygotowania oferty, cennika i zamówień. FSBH to program, z którym dodatkowo przygotuję się dokumenty kasowe, wprowadzi dokumenty zakupowe oraz wystawi PZ, WZ, PW, RW i MM.

Szukając programu zgodnego z przepisami, który umożliwi szybkie wystawianie faktur i plików JPK z pewnością warto za darmo przetestować programy od MEGA-TECH.

Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 0 Średnia: 0]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *