Czy rejestrator czasu pracy na kartę to dobry pomysł?

Odejście od papierowych list obecności przynosi nie tylko wygodę i poprawę jakości pracy w firmie, ale też wiele nowych możliwości analitycznych, oferowanych przez specjalistyczne oprogramowanie. Rejestrator czasu pracy na kartę jest jednym z urządzeń, które to umożliwiają. Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

rejestrator czasu pracy

Rejestrator czasu pracy – czy warto wybrać model na kartę?

Wydaje Ci się, że proste urządzenie, któremu podajesz kombinację ID+PIN jest zbyt podatne na manipulacje, z kolei system inteligentnego rozpoznawania twarzy lub zdejmowanie odcisków – zbyt zaawansowany? Pozostaje zatem ostatnia popularna opcja: rejestrator czasu pracy na kartę, dostępny np. w kategorii https://trigorcp.pl/rejestratory-czasu-pracy e-sklepu Trigo-RCP. Odczyt danych z niej trwa ułamek sekundy i jest bardziej higieniczny od metod dotykowych. Poza tym wcale ich nie wyklucza – na przypadek zgubienia karty możesz zaoferować pracownikom skorzystanie wyjątkowo z alternatywnych metod.

Karta czy brelok?

Dlaczego jednak karta, skoro może być to brelok? Sprawia on wrażenie małego, wygodnego dodatku do kluczy, więc powinien być w praktyczny. Klucze jednak lubią zostać w domu, podczas gdy karta służy w jednym tylko celu. Ponadto brelok jest gruby, a zatem będzie uwierał w kieszeni i nie zmieści się do portfela.

Rejestrator czasu pracy na kartę – pomóż stworzyć zespół

Przewieszona na firmowej smyczy karta może zostać wykorzystana jako element firmowego dress code’u – jest to użyteczne zwłaszcza w miejscach, gdzie spotykają się ludzie z różnych firm i zakładów, np. w stołówkach. Wyróżniająca się z daleka karta pozwoli im się rozpoznać, a – co za tym idzie – stworzyć zgrany zespół. Możesz w tym celu wykorzystać karty elektroniczne z nadrukiem, np. pracowniczym zdjęciem i imieniem.

Dodatkowa reklama

Ponieważ karty nie zostawia się w firmie, pracownik musi ją gdzieś trzymać. Czy zostanie zawieszona na pasku spodni, czy na szyi, czy umieszczona w podręcznym miejscu w portfelu – zostanie zauważona przez innych ludzi. Naniesione na nią logo firmy posłuży za elegancką wizytówkę, a zatem przyczyni się do rozreklamowania Twojego przedsiębiorstwa.

Wygodna kontrola dostępu

Wbrew niektórym opiniom, rejestrator czasu pracy na kartę wcale nie jest mniej wygodny w kwestii kontroli dostępu. Pomimo że korzysta z fizycznego nośnika – karty elektronicznej, nie jest jej obecność potrzebna, aby ten dostęp zmienić. Możliwość zdalnego udzielania lub anulowania go wybranym pracownikom pozwoli na proste dzielenie firmy na działy, a w rzadkim wypadku zgubienia karty – na prędkie cofnięcie autoryzacji za jej pomocą.

Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 1 Średnia: 5]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *