Skąd wziął się fenomen zagranicznej chemii gospodarczej?

Wydawać by się mogło, że wybór odpowiedniej chemii gospodarczej nie jest istotny. Artykuły te służą przecież jedynie do utrzymania czystości. Myślenie to jednak jest mylne! Od wielu już lat środki czystości sprowadzane z Europy Zachodniej cieszą się wciąż rosnącą popularnością. Skąd wziął się ich fenomen? Czy rzeczywiście są one warte uwagi?

Skuteczność i różnorodność produktów

Środki sprowadzane z zagranicy, a szczególnie z Europy Zachodniej, uchodzą za niezwykle skuteczne. Nic dziwnego: zastosowane są w nich najnowsze i zaawansowane technologie, nad którymi czuwają doświadczeni specjaliści. Składy opierają się na tradycyjnych recepturach, które stale ulegają ulepszeniu. Nie mniej istotne jest zapewnienie konsumentom szerokiego wyboru. Wiedzą o tym zachodni producenci, którzy środki oferują w różnorodnych wersjach, opakowaniach. Urozmaicona oferta osiągana jest również poprzez wielość kompozycji zapachowych i sposobów aplikacji. Warto zorientować się w asortymencie hurtowni i dystrybutorów – jedną z nich jest b2b.europdg.pl, która zapewnia szeroki wybór środków z wielu krajów (np. z Włoch, ofertę sprawdź tutaj: https://b2b.europedg.pl/kategorie-produktow/chemia-wloska-hurtownia) Zakupić można w zależności od potrzeb między innymi środki:

 • hipoalergiczne, 
 • dezynfekujące,
 • przyjazne środowisku i nietestowane na zwierzętach.

Efektywność i skoncentrowane składy 

Dobrej jakości środki mogą być kosztowne. Czy warto zatem się na nie zdecydować? To zależy! Niezwykle ważną ich właściwością są skoncentrowane składy, czyli wyższe stężenie substancji aktywnych pozwalające na przeprowadzenie mycia, prania lub czyszczenia przy zużyciu mniejszej ilości produktu. Rozwiązanie to jest niezwykle ekonomiczne, gdyż pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy oraz czasu potrzebnego na zakupy. Jest również ekologiczne, gdyż pozwala na ograniczenie szkodliwego wpływu produkcji i plastiku na środowisko. 

chemia niemiecka w polsce

Jak powinna być wyposażona dobra hurtownia? 

Obojętnie, czy jesteśmy zainteresowani zakupem zachodnioeuropejskich środków, czy też ich sprzedażą, powinniśmy znać szczególnie polecane marki i produkty. W ofercie hurtowników i dystrybutorów środków czystości i kosmetyków powinny znajdować się produkty, które sprawdzają się za granicą i jednocześnie sprostają potrzebom konsumentów z Polski. Są to głównie:

 • środki piorące (marek takich jak Vizir, Persil, Ariel, Lenor, Softlan, Dash), 
 • środki czystości (marek takich jak WC Meister, Cif, Buzzy, Herr Klee, GlanzMeister), 
 • artykuły domowe, 
 • środki do zmywarki (marek takich jak Fairy, Finish, Dreft),
 • środki do dezynfekcji
 • odświeżacze powietrza (marek takich jak Felce Azzurra, Glade, Freeze Breeze),
 • kosmetyki,
 • produkty dla dzieci.

Czy warto sprzedawać zagraniczną chemię gospodarczą? 

Rozprowadzanie dobrej jakości artykułów z Europy Zachodniej jest bardzo dobrym pomysłem. Zapewniamy klientom dostęp do sprawdzonych produktów, do których wcześniej nie mogli tak łatwo dotrzeć. Sprzedaż internetowa staje się coraz popularniejszym sposobem na prowadzenie biznesu, a ze sklepu stacjonarnego skorzystają ci, którzy nie mają dostępu do internetu lub nie chcą czekać na dostarczenie przesyłki zamówionej w sklepie online. Nasi klienci będą mogli wybierać spośród wielu produktów, marek, zapachów i konsystencji chemii gospodarczej i kosmetyków, dzięki czemu z pewnością znajdą coś dla siebie.

chemia w sklepie
Woman with teenage girl are choosing goods in chemistry rows in supermarket.

Fenomen zagranicznej chemii zachodniej – podsumowanie 

Jeżeli tylko znajdziemy godną zaufania i rzetelną hurtownię możemy planować otwarcie własnego biznesu oferującego szeroki asortyment produktów. W ten sposób oprócz gwarancji oryginalnego, wydajnego i wysokojakościowego produktu, dajemy możliwość naszym klientom wypróbowania czegoś, co do tej pory było dla nich mało dostępne. 

Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 1 Średnia: 5]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *