Pożyczki hipoteczne pod zastaw nieruchomości

Czasami bywa tak, że szukając kredytu, czy pożyczki spotykamy się z odmową. Najczęściej, jeśli mieliśmy już gdzieś zaciągnięte zobowiązania finansowe, a nie regulowaliśmy ich w odpowiednim czasie, powstaje negatywna historia w Biurze Informacji Kredytowej. Często przekreśla to nas jako potencjalnych pożyczkobiorców. Jednak nie oznacza to, że nie mamy szansy uzyskać pomocy finansowej. Dobrym rozwiązaniem w takich przypadkach są pożyczki hipoteczne pod zastaw nieruchomości.

Czym jest pożyczka pod hipotekę?

Pożyczka hipoteczna to nic innego jak normalna pożyczka, jednak gwarancją spłaty zobowiązania jest nieruchomość. Pożyczkodawca w celu zabezpieczenia dokonuje wpisu do księgi wieczystej posiadanej nieruchomości. Jest to zabezpieczenie na wypadek, gdyby dłużnik zaprzestał spłacać rat pożyczki.

Wówczas wierzyciel może doprowadzić do zlicytowania nieruchomości i tym samym odzyskać pożyczone pieniądze. Pożyczki hipoteczne pod zastaw udzielane są zazwyczaj na hipotekę domu, mieszkania czy działki. Firmy udzielające pożyczki pod hipotekę nieruchomości często nie dokonują  weryfikacji klienta w BIK, nie przeprowadzają także uprzedniej wyceny nieruchomości, co znacznie upraszcza proces uzyskania finansowania.

Pozabankowa pożyczka hipoteczna – plusy

Prywatna pożyczka hipoteczna jest często o wiele bardziej korzystna, od tej oferowanej przez banki. Wiele osób decyduje się na zaciągnięcie pożyczki w prywatnej firmie, niekoniecznie mając problemy finansowe. Zaciągając pożyczkę w prywatnej firmie nie trzeba deklarować na co zostaną przeznaczone pieniądze, w bankach kredyt hipoteczny musi zostać przeznaczony na zakup nieruchomości bądź jej remont.

Tego rodzaju pożyczki udzielane są także na dłuższy okres, niż kredyty hipoteczne, a co za tym idzie, płacone raty są niższe. Pożyczka prywatna pod hipotekę często jest także mniej oprocentowania, niż finansowanie otrzymane z banku, można także uzyskać więcej pieniędzy.

Prywatna pożyczka hipoteczna – formalności

Firmy prywatne oczekują od klientów niekiedy sporo mniej niż banki. Jeśli chcemy zdecydować się na pożyczkę hipoteczną pod zastaw nieruchomości powinniśmy posiadać takie dokumenty jak:
– odpis z księgi wieczystej nieruchomości,
– akt notarialny (potwierdzenie nabycia nieruchomości),
– akt darowizny,
– wypis z rejestru gruntów,
– operat szacunkowy
– zaświadczenie o niezaleganiu z czynszem w spółdzielni lub wspólnocie mieszkaniowej.

Nie zawsze firmy pożyczkowe będą wymagały wyżej wymienionych dokumentów.

Pożyczka pod hipotekę przez internet

Obecnie prawdziwą kopalnię ofert pożyczek pod hipotekę bez BIK jest internet. Możemy tam znaleźć całą gamę ofert. Tego rodzaju pożyczki są bardzo wygodne. Finansowanie możemy uzyskać dość szybko, bez większych formalności. Jeśli jesteśmy zdecydowani na pożyczkę hipoteczną pod zastaw nieruchomości musimy wybrać jak najlepszą firmę, która udzieli pożyczki. W tym celu dobrze jest porównać oferty dostępne w internecie.

Warto jest na tą czynność poświęcić odrobinę czasu, ponieważ zabezpieczeniem ma być nasza nieruchomość. Firma Balt Credit również udziela pożyczek pod hipotekę. Jest to zaufana i sprawdzona firma. Jej działania ograniczają się do minimum. Kwota oferowanej pożyczki może wynieść 500 tysięcy, a nawet więcej, udzielana jest na okres maksymalnie 10 lat.

Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 0 Średnia: 0]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *