Jak wybrać meble sklepowe?

Przy urządzaniu sklepu bardzo ważnym czynnikiem jest wybór mebli. Meble wpływają na zainteresowanie klientów asortymentem oferowanym w sklepie.

Regały sklepowe

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego sklepu są regały ekspozycyjne. Ich zadaniem jest odpowiednie zaprezentowanie sprzedawanych w sklepie artykułów.

Regały sklepowe  powinny być dostosowane do rodzaju sprzedawanych produktów. Bez względu na branżę najlepiej sprawdzą się egzemplarze metalowe. Jeżeli istnieje taka potrzeba, można zamówić i dołączyć do nich akcesoria wykonane z innych materiałów, np. z drewna, ze szkła, z PCV.

Regały sklepowe mogą stać samodzielnie lun mogą być przymocowane do ściany. Mogą mieć różną wielkość i różne kształty. Można spotkać zarówno regały zajmujące całą ścianę, jak i ekspozytory o niewielkich rozmiarach przeznaczone do zaprezentowania rożnych drobiazgów.

Witryny i gabloty

Regały sklepowe służą do zaprezentowania towaru, ale nie zabezpieczają go przed kurzem oraz przed dostępem niepowołanych osób. Niezbędnym elementem wyposażenia sklepu są też witryny i gabloty. Takie meble można zamknąć na klucz i zabezpieczyć produkty przed dotykaniem niezainteresowanych klientów oraz ochronić produkty przed wilgocią i zapobiec ich zakurzeniu.

metalowe regały sklepowe

Gondole

Charakterystycznym rodzajem regałów sklepowych są gondole. To regały niższe od regałów standardowych. Tego typu meble stanowią wyposażenie drogerii, znajdziemy je też na stacjach paliw. Gondole to meble dwustronne, ustawia się je na środku sklepu.

Stoły ekspozycyjne

Bardzo przydatnym rodzajem mebli są stoły ekspozycyjne. Niezbędne, gdy chcemy zwrócić uwagę klientów na pewne produkty. Na stołach ekspozycyjnych można umieszczać towar objęty promocją lub ekspozycję sezonową. Wybierając stoły ekspozycyjne należy zwrócić uwagę na ich stabilność i nośność. Dobrej jakości stoły, podobnie jak regały powinny bardzo dobrze znosić nawet duże obciążenia. Warto wybrać egzemplarze z możliwością regulacji wysokości nóżek, dzięki temu dostosujemy wygląd stołów do własnych potrzeb.

Lada sklepowa

Lada sklepowa to miejsce w sklepie, przy którym najwięcej się dzieje. Lada to miejsce skupiające wokół siebie wielu klientów. Tam finalizujemy zakupy, dokonujemy zapłaty, ale lada to też miejsce, gdzie eksponowane są towary. Lada powinna być dopasowana do wystroju sklepu, musi być miejscem komfortowym zarówno dla klientów, jak i dla sprzedawcy.

Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 0 Średnia: 0]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *