Wózki golfowe elektryczne – jak wybrać swój model?

W ostatnich latach wzrasta popularność pojazdów elektrycznych. Coraz więcej osób przerzuca się na e-rowery, e-hulajnogi, samochody elektryczne. Co więcej, istnieją także elektryczne wózki golfowe, które są dodatkowym udogodnieniem dla graczy. Co warto wiedzieć o takich wózkach?

Czym są wózki golfowe elektryczne?

Wózki golfowe elektryczne to pojazdy, mające na celu ułatwienie przemieszczania się po polu golfowym. Tego typu pojazdy elektryczne są ekologiczne, lekkie, zwinne oraz przestronne. Są nie tylko przyjazne środowisku, ale także ułatwiają graczom przemieszczanie się po trawiastym podłożu. Dodatkowo, gracze nie muszą nosić ze sobą worków na kije golfowe, które lekkie nie są… Jednak pole golfowe to nie jedyne miejsce, gdzie wózki golfowe elektryczne znajdują zastosowanie – świetnie radzą sobie także jako pojazdy do transportu turystów i w bliskobieżnej komunikacji. 

Wózki golfowe elektryczne charakteryzują się dużą nośnością i wygodą prowadzenia. Wózki te, za sprawą takich materiałów, jak tytan, diament lub włókno węglowe, są bardzo wytrzymałe, co przekłada się na długie i sprawne użytkowanie takiego pojazdu. 

Wózki golfowe elektryczne, tak jak inne pojazdy elektryczne, są przyjazne środowisku – nie emitują spalin. Aby je naładować, wystarczy dedykowana danemu pojazdowi ładowarka i dostęp do prądu. 

Jak wybrać elektryczny wózek golfowy?

Elektryczne odpowiedniki wózków golfowych mają uprzyjemnić pobyt na polu golfowym. Posiadają one funkcje, w które nie zostały wyposażone tradycyjne wózki golfowe – mogą to być na przykład: 

– kilka prędkości jazdy,

– wskaźnik stanu naładowania akumulatora,

– ładowarkę USB,

– woltomierz, 

– amperomierz,

– wskaźnik prędkości,

– ładowarkę USB,

– pomiar przejechanej odległości, 

– zegar mierzący czas rundy,

– tempomat, 

– stoper odliczający czas na znalezienie piłki.

To tylko niektóre funkcje, które oferuje producent pojazdów elektrycznych. Niektóre modele wózków można rozbudować o napęd sportowy, uchwyt na torbę lub parasol czy hamulec elektromagnetyczny. Wybierając wózek golfowy, warto wziąć pod uwagę funkcje, w które został wyposażony dany model. 

Innym czynnikiem, który trzeba wziąć pod uwagę, jest to, czy mamy do czynienia z trój- lub czterokołowcem. Wózki o trzech kołach są bardziej zwrotne, zaś czterokołowce cechują się większą stabilnością. Dobrze obciążone nie przewrócą się, a do tego idealnie nadają się do transportu torby pełnej kijków, jedzenia i odzieży na zmianę. 

Warto także sprawdzić łatwość składania i rozkładania wózka oraz rozmiar pojazdu w stanie złożonym. Jest to ważne zwłaszcza w sytuacji, gdy będziemy przewozić wózek w samochodzie z małym bagażnikiem. 

Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 1 Średnia: 5]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *