Co platforma Magento może dać Twojemu sklepowi?

O platformie Magento z pewnością powstało już mnóstwo opracowań. Wielokrotnie można było przeczytać o zaletach czy wadach takiego rozwiązania. Jednak prawdziwa siła platformy Magento nie zasadza się tylko i wyłącznie na niej samej, ale na wsparciu, jakie możesz otrzymać od organizacji, która pomaga Ci ją wprowadzić.

Sklepy internetowe na Magento zyskują zdecydowanie względem tych, które decydują się wybrać inne rozwiązania, dlatego przyjrzymy się bliżej najlepszym.

magento jako sklep internetowy

Magento to jedno z najpopularniejszych oprogramowań sklepu internetowego.

Różne opcje

Sama platforma została podzielona na dwa różne rodzaje w zależności od przeznaczenia:

-Wersja otwarta, do użytku prywatnego – Magento Open Source;
-Wersja komercyjna – Magento Commerce (dawniej Enterprise).

Rozwiązania komercyjne są dużo częściej wykorzystywane i dają też dużo większe możliwości niż ma to miejsce w przypadku Magento Open Source. Według licznych zestawień platforma Magento, niezależnie od rodzaju, jest używana obecnie przez ponad 250 000 sprzedawców na całym świecie. To czyni ją najpopularniejszą wśród wszystkich tosystemów.

Co daje mi Magento?

To pytanie jest dość istotne z punktu widzenia sprzedawcy. Chcąc zaistnieć w sieci jako sklep, musimy szukać rozwiązań najlepszych, gdyż są one jedyną szansą, by wytrzymać konkurencję. Magento już na starcie daje nam jednak przewagę. Jaką?

M jak  M A R K E T P L A C E

To rozbudowane funkcjonalności powodują, że Magento może mienić się tak wysoką popularnością, jednak równie istotna jest optymalizacja w kontekście SEO. Pozycjonowanie jest istotną bronią w walce o klienta. Dlatego narzędzia, jakie są dostępne w Marketplace ułatwiają to zadanie i sprawiają, że łatwiej dostosować stronę do wyszukiwarek, a co za tym idzie poprawić jej efektywność w kontekście e-commerce.

A jak  A R C H I T E K T U R A

Magento posiada nie tylko wiele rozbudowanych modułów, ale także w pełni elastyczną architekturę, która daje szereg możliwości. Dzięki nim jesteśmy w stanie dopasować działanie sklepu do naszych indywidualnych potrzeb.

G jak  G L O B A L I Z A C J A

Wielofunkcyjność Magento umożliwi Ci integrację platformy, a co za tym idzie także lepsze, skuteczniejsze zarządzanie. To nie tylko oczywiste połączenie Magento z systemami typu ERP czy CRM, ale także z popularnymi portalami społecznościowymi czy porównywarkami danych.

E jak  E – P L A T F O R M A

Czyli zarządzanie także w wersji mobilnej. Łatwej, przystępnej i będącej zawsze pod ręką. To forma łatwiejsza także do analizy i oceny. Szansa na reagowanie na bieżąco, wszędzie tam gdzie jesteś. Precyzja zarządzania ma wielkie znaczenie w internetowym biznesie.

N jak  N A D W I E D Z A

Rozbudowana analityka umożliwia gromadzenie danych. To możliwość połączenia platformy Magento z wieloma narzędziami analitycznymi, które zbierają i zestawiają dane i umożliwiają ich bieżące monitorowanie, a co za tym idzie efektywniejsze zarządzanie.

T jak  T E C H N O L O G I A

Niezależnie od tego ile sklepów prowadzisz, możesz nimi łatwiej zarządzać właśnie dzięki Magento. Jest to jedna z niewielu platform, która umożliwia komenderowanie kilkoma sklepami internetowymi na raz z jednego panelu zarządzającego, co zdecydowanie ułatwia pracę i poprawia jej wydajność.

O jak  O B S Ł U G A

Unikalne właściwości współpracy z Aurora Creation, która jest jednym z najskuteczniej działających organizacji, wdrażającej system Magento. Jest to skuteczna i ułatwiająca życie usługa, która jednak może pokazać pełnię możliwości tylko i wyłącznie przy stałej obsłudze. Taką gwarantuje Aurora, dzięki czemu możesz łatwiej skupić się na właściwym zarządzaniu Twoich sklepów.

Przeczytaj także: Jak pozycjonować sklep oparty na Magento?

Magento to wiele możliwości w jednej platformie tylko dla Twojego sklepu. Dzięki temu, że wykorzystuje najlepsze i najnowsze technologie daje Ci przewagę już na starcie. Nie bez kozery jest wykorzystywana przez tak wiele osób na całym świecie. Jednak siła Magento tkwi właśnie w obsłudze oraz pomocy w jej wdrażaniu w każdym zakresie.

Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 1 Średnia: 5]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *