Czy myjnia bezdotykowa to dobry pomysł na biznes?

Nowocześni inwestorzy coraz częściej lokują swoje oszczędności w przedsięwzięcia, które mogą stanowić pasywne źródło dochodów. Do tej kategorii zaliczają się myjnie samochodowe. W artykule odpowiadamy na pytanie, czy myjnia bezdotykowa to dobry pomysł na biznes.

Dlaczego budowa własnej myjni samochodowej to dobry pomysł na biznes?

Inwestycja w pasywne źródła dochodu to sposób na efektywne pomnażanie oszczędności, bez potrzeby poświęcania dużych zasobów czasowych. Jednym z sektorów, którym warto się zainteresować w tym zakresie, jest pielęgnacja i kosmetyka pojazdów. W szczególności myjki samoobsługowe stanowią dobry kompromis pomiędzy kwotą wkładu własnego a przewidywaną stopą zwrotu i poziomem automatyzacji. Dlaczego budowa własnej myjni samochodowej to dobry pomysł na biznes?

  • Zwrot z inwestycji – jeżeli budowa własnej myjni była wspierana kredytem lub leasingiem, to pospłacie zobowiązania możemy liczyć na zarobki na poziomie od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych netto w skali miesiąca.
  • Minimalizacja czasu – inwestor nie musi poświęcać swoich zasobów czasowych na obsługę. Myjnia jako własny biznes nie wymaga angażowania przedsiębiorcy – serwisem zajmuje się dostawca, a bieżącą obsługę kilku myjek można oddelegować.
  • Komplementarność – jeżeli właściciel firmy prowadzi lub zamierza uruchomić warsztat samochodowy, placówkę handlową czy stację benzynową, to budowa własnej myjni w pobliżu może być doskonałym uzupełnieniem takiej inwestycji.

Dużą zaletą inwestycji w myjnię bezdotykową położoną w atrakcyjnej okolicy jest brak potrzeby przeznaczania dużych środków na reklamę. Sąsiedztwo galerii handlowej, kompleksu biurowego, stacji paliw czy warsztatu mechanicznego sprawia, że w sposób naturalny pozyskujemy klientów.

Warto jednak zadbać o to, by kierowcy korzystający z usług pobliskich firm trafiali właśnie do nas. Można to zrealizować na zasadzie wzajemnej promocji. Trzeba też dodać, że biznes jest skalowalny i dwóch lub trzech pracowników może obsłużyć nawet dziesięć inwestycji.

myjnia samochodowa ehrle

Jak wygląda otwieranie własnej myjni?

Wieloetapowy proces otwierania samoobsługowego punktu pielęgnacji samochodów z pozoru wydaje się złożony. Warto jednak zwrócić się o pomoc do dostawców kompleksowych rozwiązań w zakresie wyposażenia myjni bezdotykowych, takich jak Ehrle. Pomogą w doborze odpowiedniej lokalizacji czy w kwestiach prawnych. Jak wygląda otwieranie własnej myjni?

  • Inwestor powinien zacząć od znalezienia atrakcyjnej działki budowlanej. Dobrze skomunikowanej i sąsiadującej z innymi komplementarnymi biznesami.
  • Przedsiębiorca musi sprawdzić status działki w Miejscowym Planie Zagospodarowania lub zwrócić się do Urzędu Gminy o wydanie dokumentu o Warunkach Zabudowy.
  • Kolejny krok to stworzenie projektu architektonicznego. Warto dodać, że firma Ehrle posiada w swoim portfolio gotowe projekty, które udostępnia swoim klientom.
  • Po uzyskaniu pozwoleń i sporządzeniu niezbędnej dokumentacji należy znaleźć wykonawcę. Następnie rozpoczyna się proces budowy.
  • Po zakończeniu budowy oraz pozytywnym ukończeniu odbiorów budowlanych myjnia jako pomysł na biznes zostaje uruchomiona i zaczyna zarabiać.

Decydując się na rozpoczęcie inwestycji, warto przemyśleć, jak duży punkt samoobsługowego mycia samochodów chcemy uruchomić. Ogólnie przyjęta zasada mówi, że na jedno stanowisko przypada 200-250 m2 powierzchni. Nie warto ograniczać miejsca, gdyż obniży to komfort użytkowania myjki, a w konsekwencji jej atrakcyjność dla kierowców.

Ile można zarobić na myjni samoobsługowej?

Osoby zainteresowane uruchomieniem myjni samoobsługowej często pytają, ile właściwie można na tym zarobić. Bezdotykowa myjnia jako pomysł na biznes to bardzo interesujące przedsięwzięcie również pod kątem analizy ekonomicznej. Według statystyk uznanych przez firmę Ehrle, jedna złotówka wydana przez kierowcę na mycie samochodu pozwala zarobić 0,70 zł w okresie letnim oraz 0,60 zł w miesiącach zimowych.

Istnieje szereg sposobów na zwiększenie atrakcyjności, a w konsekwencji podniesienie rentowności myjni bezdotykowej. Dobrym pomysłem jest wzbogacenie oferty o dodatkowe programy myjące, na przykład RimCleaner do felg czy Aktywna Piana do trudnych zabrudzeń. Kolejnym atutem i propozycją lubianą przez wielu kierowców jest oferowanie Happy Hours Night, czyli obniżonych cen w godzinach nocnych, od 23:00 do 5:00.

Sprawdź ile można zarobić na własnej myjni: https://ehrle.pl/ile-mozna-zarobic-na-myjni-bezdotykowej/

Ile trzeba zainwestować w budowę myjni?

Zanim zaczniemy zarabiać, musimy zainwestować odpowiednie środki pieniężne. Przedsiębiorcy bardzo często pytają, ile trzeba wydać na budowę myjni. Kwota inwestycji zaczyna się od 200 tysięcy złotych dla obiektów jednostanowiskowych do 600-700 tysięcy zł dla myjni samoobsługowych posiadających cztery stanowiska. Większa liczba miejsc zwiększa atrakcyjność punktu mycia pojazdów w dłuższej perspektywie.

Wstępne koszty inwestycji można pokryć ze środków własnych. Istnieje jednak możliwość skorzystania z atrakcyjnych opcji leasingowych oraz kredytowych. Warto pamiętać, że dofinansowanie na budowę myjni samochodowej można pozyskać z programów operacyjnych Unii Europejskiej. Budżetowanie inwestycji powinno również uwzględniać koszty zakupu albo dzierżawy działki budowlanej.

Sprawdź ile kosztuje myjnia bezdotykowa: https://ehrle.pl/koszty-budowy-myjni-bezdotykowej/

Sprawdź ofertę producenta myjni Ehrle

Nie ulega wątpliwości, że budowa myjni samochodowej bezdotykowej stanowi doskonały pomysł na własny biznes. Jeżeli szukasz zaufanego partnera w zakresie inwestycji w tej branży, sprawdź ofertę producenta myjni Ehrle! Doświadczeni handlowcy pomogą Ci w wyborze najlepszej lokalizacji dla Twojego przedsięwzięcia.

Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 6 Średnia: 5]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *