Dobre biuro rachunkowe, czyli jakie?

Wybór odpowiedniego biura rachunkowego jest niezwykle istotny dla każdego przedsiębiorstwa. Wystarczy drobna pomyłka w rozliczeniu podatkowym, aby firma znalazła się w niemałych tarapatach i została narażona na większe czy mniejsze straty finansowe. Wybór usługodawcy powinien być dobrze przemyślany. Na rynku każdego roku pojawia się coraz więcej biur rachunkowych, dlatego też nie jest wcale tak łatwo zdecydować się na usługi jednego z nich. Co w takim razie ma największe znaczenie przy wyborze biura rachunkowego?

Czym odznacza się dobre biuro rachunkowe?

Najistotniejszą kwestią podczas wybierania biura rachunkowego jest zwrócenie uwagi na kwalifikacje. Dobra księgowa powinna móc pochwalić się odpowiednimi licencjami i certyfikatami. Najważniejsze są Licencja Ministra Finansów, Certyfikaty Centrum informacji Księgowej oraz kursy i szkolenia będące potwierdzeniem kwalifikacji. Dobre biura rachunkowe warszawa centrum mają ubezpieczenie OC, które stanowi ochronę dla firmy od odpowiedzialności finansowej za ewentualne błędy ich pracowników. Podczas wybierania usługodawcy warto wobec tego zwrócić uwagę na to, jaka jest kwota ubezpieczenia. Im jest ona większa, tym oczywiście lepiej dla przedsiębiorcy. Podstawowe zabezpieczenie to jednak nie wszystko, zaleca się dopytać także o rozszerzoną polisę. Kolejną kwestią jest zakres usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Oprócz wyliczania podatków i wysyłania deklaracji do urzędów, biuro rachunkowe może zająć się także reprezentowaniem swojego klienta w urzędach, sporządzeniem raportów i doradztwem podatkowym.

Znaczenie mają także doświadczenie i specjalizacja branżowa. Nie można pominąć również organizacji biura rachunkowego. Zwrócić uwagę należy na godziny jego pracy i to, czy możliwe będzie uzyskanie pomocy także po godzinach pracy. Sprawdzić trzeba możliwość wysyłania dokumentów drogą elektroniczną i to, czy biuro rachunkowe wdrożyło procedury związane z ochroną danych osobowych (RODO). Nie bez znaczenia jest także cennik usług. Podejrzanie niska cena może wynikać z tego, że jakość świadczonych usług postawia wiele do życzenia. Cena powinna być adekwatna do jakości.

Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 0 Średnia: 0]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *