Ekologiczna myjnia parowa

Czy zastanawiałeś się Pomysł na biznes - ekomyjniakiedyś ile tak naprawdę potrzeba wody, żeby umyć samochód osobowy? 20, 50 czy też może 150 litrów wody?

W przypadku myjni parowych wystarczy zaledwie . . . 1-2 litrów wody na średnio zabrudzone auto – tak niewielką ilość wody zużywają te urządzenia wielkości nocnej szafki.

Dzięki niskiemu zużyciu wody i dbałości o środowisko naturalne jest to pomysł na biznes, który ma bardzo duży potencjał na Polskim rynku.

Na Polskim rynku pojawiły się tego typu maszyny. Najmniejsze z nich waży około 30 kg i można je bez problemów przewozić autem typu kombi. Do podłączenia wystarczające jest zwykłe gniazdko elektryczne. Nie ma konieczności podłączania innych mediów np. wody, ponieważ maszyna posiada wbudowany zbiornik o pojemności 30 litrów, który z powodzeniem wystarcza na umycie 20-30 samochodów.

Coraz większa świadomość ekologiczna społeczeństwa sprawia, że ekologiczna myjnia to bardzo ciekawy pomysł na biznes, który daje możliwość na duże zyski.

Dzięki temu, że w tego typu myjkach używana jest para, a nie woda, możemy uzyskać tak wielką oszczędność. Para w zbiorniku ma temperaturę około 190 stopni Celsjusza, ale po przejściu przez kilkumetrowy wąż schładza się do kilkudziesięciu stopni. Ta temperatura jest bezpieczna dla lakieru, elementów plastikowych oraz gumowych uszczelek. Jest również bezpieczna dla osoby obsługującej urządzenie.

Jaka jest zaleta pary pod pomysł na biznes - ekomyjniaciśnieniem ok. 10 bar? Przede wszystkim bardzo szybkie rozpuszczanie brudu nawet w trudno dostępnych miejscach. Wystarczy przejechać dyszą w odległości kliku centymetrów od czyszczonej powierzchni, a następnie przetrzeć ją ściereczką wykonana z mikrofibry, aby zetrzeć resztki brudu. Po takim zabiegu powierzchnia jest idealnie czysta i sucha. Myjka parowa sprawdza się zarówno na elementach płaskich karoserii, jak również na kołach, kołpakach, felgach aluminiowych, a także trudno dostępnych zakamarkach.

Jeśli powierzchnia jest mocniej zabrudzona np. błotem można zastosować parę bardziej wilgotną, a następnie stopniowo zmniejszać nasycenie pary. Para można umyć również silnik, co jest zdecydowanie bardziej bezpieczne, ponieważ ilość wody w parze jest na tyle mała by nie uszkodzić elektronicznych elementów.

Mycie całego samochodu trwa około 15-20 minut, przy minimalnym zużyciu wody. Po umyciu samochodu wokół oraz pod autem nie tworzy się kałuża – podłoga po umyciu jest całkowicie sucha. Zaleta myjni parowej jest również jej mobilność – urządzenie można przewieźć np. na podziemny parking lub do podziemnego garażu.

Użycie urządzenia nie wymaga pozwoleń, jak przy tradycyjnych myjniach typu Kärcher. Nie wymaga również budowania kanalizacji, czy odstojników (separatorów) brudnej wody.

Dzięki tym urządzeniom możesz otworzyć swoją własną myjnię z dużo mniejszym nakładem środków, niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań.

Więcej informacji tym pomyśle na biznes na www.eco-smart.pl

Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 1 Średnia: 5]

One Response

  1. Michał

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *