Jak montować filmy na telefonie – poradnik

Montowanie filmów na telefonie to umiejetność wręcz niezbędna dla osób, która na poważnie myślą o reklamie na social mediach, a także o tworzeniu wartościowego contentu, którego poszukują odbiorcy. Czy łatwo jest zmontować filmik na telefonie? Jakich programów można użyć?

Jak montować filmy na telefonie

Znaczenie filmów na social media

Obecnie video to najpopularniejszy format przekazu na kanałach social media. Odbiorcy chętnie oglądają wszelkiego rodzaju filmiki i przemawiają one do nich znacznie bardziej niż treści pisane. Biorąc pod uwagę fakt ogromnej konkurencji w sieci, twórcy filmików muszą się naprawdę postarać. Content video to podstawa w skutecznym budowaniu treści na socialach. Ważne, aby tworzyć je szybko i mieć odpowiednie narzędzia pod ręką. A jakie to narzędzia? Oczywiście takie, które znajdziemy na swoim smartfonie, czyli wszelkiego rodzaju aplikacje. Warto wypróbować kilka z nich, aby porównać, która jest dla nas najlepsza. Wbrew pozorom, ich obsługa nie jest wcale trudna, a właściwie to intuicyjna, dzięki czemu można skutecznie stworzyć przyciągający uwagę content. Smartfon w zupełności wystarczy, aby stworzyć ciekawy filmik i wzbogacić swoje social media. 

Jakie aplikacje wybrać do montażu filmików na social media?

Na szczęście można tutaj wybierać wśród kilku ciekawych aplikacji, które pozwalają w szybki i dość łatwy sposób, stworzyć ciekawy film. Poniżej omówimy wybrane z nich. Jeden z darmowych programów na iOS i Androida to Lomotif. A jak zmontować film w tym programie? Pozwala on na zmontowanie filmów o długości 15 lub 30 sekund, a co dodaje filmom wyrazu, to możliwość wyboru największych przebojów i ustawienie filmu pod rytm muzyki. Głos na filmie nie jest słyszalny. Na początek można nakręcić kilka filmików o długości 7 sekund i na ich podstawie stworzyć całość. Jeśli mniej zależy Ci na podkładzie muzycznym, a chcesz mieć inne, ciekawe funkcje, wybierz inShot, gdzie możesz łączyć i ciąć filmiki. Nagrane wcześniej krótsze filmiki można układać w dowolnej kolejności w tym programie.

Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 1 Średnia: 5]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *