Dlaczego kabiny akustyczne są idealnym rozwiązaniem do open space’a?

Nowoczesne kabiny akustyczne do biura to rozwiązanie coraz częściej wykorzystywane w dużych przestrzeniach. Dzięki zapewnieniu komfortu, małym rozmiarom oraz wyciszeniu hałasu, sprawiają, iż pracownicy mają większą ochotę na pracę oraz są bardziej wydajni. Budki telefoniczne to chętnie kupowane wyposażenie dla coworkingu lub pomieszczeń open space’owych. Ze względu na niższą cenę od klasycznego lokalu mają możliwość oszczędzania środków w firmie.

Co to takiego kabina akustyczna i co zawiera?

Kabina akustyczna to inaczej pomieszczenie, które zapewnia przestrzeń do pracy. Może być postawione w dowolnym pomieszczeniu i wykorzystywane do zróżnicowanych zajęć, w szczególności o charakterze zdalnym. Budka wykonana jest z konstrukcji aluminiowej, materiałów wygłuszających, płyt HPL, szkła hartowanego z folią akustyczną, tapicerowanych paneli, a także wykładziny. Dodatkowo we wnętrzu znajdują się najpotrzebniejsze przedmioty i ułatwienia, jak siedzisko, wentylacja, energooszczędne oświetlenie, czy też USB i gniazdo 230 V (rozmiary duże np. L, posiadają podwójne gniazda). Kabiny takie mają możliwość również personalizacji kolorów i łatwego montażu lub przesuwania, a większe modele wyposażenia w stoliki, biurka, fotele czy kanapy.

Jakie są rodzaje kabin akustycznych?

Budka telefoniczna do biura to najmniejszy dostępny model. Pozwala na prowadzenie rozmów telefonicznych z dala od hałasu, zgiełku czy rozmów. Jej wielkość zamyka się w rozmiarze mini (W: 220 cm, Sz: 110 cm, Dł: 110 cm), a waga opiewa na 290 kg, co jest świetnym rozwiązaniem do bardzo małych pomieszczeń. Istnieją również większe rozwiązania jak S (W: 220 cm, Sz: 210 cm, Dł.: 110 cm, waga – 560 kg), M (W: 220 cm, Sz: 210 cm, Dł.: 210 cm, waga – 860 kg), Work Spot (W: 220 cm, Sz: 210 cm, Dł.: 110 cm, waga: 560 kg), czy też L (W: 220 cm, Sz: 210 cm, Dł.: 310 cm, waga – 1160 kg), który jest największy i najlepiej wyposażony. Kabiny różnią się od siebie zawartością, jednak posiadają takie same funkcje wygłuszające, dzięki zastosowanym identycznym materiałom, z którego są wykonane. Wszystkie produkty są tak samo minimalistyczne i ponadczasowe, co sprawia, iż mogą dopasować się do każdego biura.

Czy kabiny akustyczne są idealnym rozwiązaniem do open space’a i jakie dają korzyści?

Nowoczesne kabiny akustyczne są wykonane jako bryły kwadratowe lub prostokątne, co świetnie nadaje się zarówno do pomieszczeń o małych rozmiarach, jak i przestrzeni open space’a. Ogromną korzyścią jest możliwość łączenia poszczególnych elementów, oszczędzając tym samym miejsce. Dzięki zastosowaniu kabin akustycznych wszyscy pracownicy otrzymają swoje miejsce pracy, które będzie ciche, komfortowe i pozwalające odciąć się od hałasu. Dodatkowo wyposażenie przestrzeni budkami generuje mniejsze koszty dla przedsiębiorstwa niż wynajem tradycyjnych lokali pod biura. Inną możliwością jest wypożyczenie kabin do coworkingu (wynajem biurka w konkretnej przestrzeni do pracy), co jest opcją szczególnie ważną dla osób pracujących zdalnie lub potrzebujących miejsca do wykonywania własnych, firmowych obowiązków, a nie mogących pozwolić sobie na inną opcję.

Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 1 Średnia: 5]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *