Kredyt dla nowych firm

Choć mogło by się wydawać, że początkującym biznesmenom bardzo trudno będzie uzyskać w banku kredyt – nie mają wszak historii kredytowej, bank nie może więc ocenić ich wiarygodności. Okazuje się jednak, że nie jest tak źle i wiele banków ma w swojej ofercie kredyt dla nowych firm.

Nowe przedsiębiorstwa otrzymują zazwyczaj całkiem dobre warunki. Przede wszystkim w grę wchodzi długi okres kredytowania, ponieważ banki zdają sobie sprawę, ze musi minąć trochę czasu zanim firma zacznie przynosić realny zysk. W niektórych ofertach pojawia się dziesięcioletni okres spłaty i trzeba przyznać, że tego rodzaju oferta wydaje się całkiem interesująca.

Kredyt dla nowych firm = szansa na realizację
pomysłu biznesowego

Dla kredytobiorcy, który ma uruchomić swoje własne przedsiębiorstwo bardzo ważne są kwoty, które można w takim kredycie uzyskać. Okazuje się, że może to być nawet 200 tysięcy złotych, jednak przy wysokich stawkach bank wymaga zazwyczaj jakiegoś rodzaju zabezpieczenia.

Sprawdź również: Źródła finansowania działalności gospodarczej

Oferty dla początkujących przedsiębiorców można najczęściej znaleźć w bankach zajmujących się obsługą przedsiębiorców. Zdają one sobie sprawę, że kredytobiorca najprawdopodobniej zostanie na stałe ich klientem. Często zresztą kredyt dla nowych firm łączy się z koniecznością otwarcia konta firmowego w danym banku. W przypadku długiego okresu kredytowania bank ma wówczas zapewnione stałe dochody związane z obrotem pieniędzmi firmy.

Nawet w przypadku banków, które nie mają w swojej ofercie gotowych produktów dla nowych firm, zawsze warto spróbować negocjacji. Pozycja negocjacyjna młodego przedsiębiorcy nie jest zbyt silna, ale w obecnej sytuacji bankowcy starają się szukać potencjalnych zysków wszędzie, są więc gotowi do sporych ustępstw, nawet w kwestiach związanych ze stażem prowadzonej przez nas działalności. Najlepszym pomysłem jest w takim przypadku udanie się do filii banku w którym mamy już otwarte jakieś konto osobiste. Wówczas bank będzie miał dodatkową motywację, ponieważ nie będzie chciał, byśmy przenieśli się do produktów dla nowych firm konkurencji również z tym kontem. Jeżeli jednak spotkamy się z odmową, warto rozważyć taką opcję.

Jeszcze kilka lat temu kredytowanie działalności firmy, która stawia pierwsze kroki na rynku było prawie niemożliwe. Jednak sytuacja diametralnie się zmieniła. Można powiedzieć, że młodzi przedsiębiorcy są teraz w o wiele lepszej sytuacji, co oznacza że mają lepsze szanse na dobry start w biznesie.

Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 2 Średnia: 5]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *