Otwórz własną kawiarnię

Większość osób, które znam pomysł na biznes - kawiarniazaczyna dzień od wypicia kubka kawy. Kawa pobudza do działania dzięki zawartej w niej kofeinie.

Kiedy zaczynasz czuć zmęczenie sięgasz po kubek ulubionej kawy. Ale co zrobić, kiedy znużenie dopada Cię, gdy jesteś poza domem lub miejscem pracy. Zazwyczaj rozglądasz się w poszukiwaniu jakiejś kawiarni gdzie mógłbyś nabyć swój ulubiony czarny trunek.

Kubek kawy w zależności od kawiarni kosztuje od kilku do kilkunastu złotych. Podstawowym składnikiem kawy są palone i mielone ziarna kawowca. Koszt surowców jednego kubka kawy szacuje się na ok. 30 – 50 groszy.  Zatem marża w przypadku prowadzenia własnej kawiarni jest bardzo wysoka.

Więc . . . Jesteś kimś, kto wie jaka jest różnica między wielką, a średnią filiżanką kawy? Czy masz doświadczenie w sprzedaży detalicznej? Czy jesteś osobą lubiącą innych ludzi? Lubisz rozmowy nad filiżanką kawy? Jeśli tak to własna kawiarnia to dobry pomysł na biznes dla Ciebie.

Prowadzenie własnej kawiarni może sprawić Ci wiele przyjemności i być dochodowym biznesem dla Ciebie. Ludzie w dzisiejszych czasach szukają czegoś więcej niż tylko kawa. Oni szukają miejsca, gdzie można się zrelaksować i porozmawiać przy filiżance dobrej kawy. Jeśli polubią Twoje miejsce, będą do niego chętnie i często wracać.

Jeśli masz pasję tworzenia i lubisz eksperymentować, możesz stworzyć swoje własne, unikalne napoje, a następnie nadać im własne nazwy. Jeśli będą one bardzo dobre, można ustalić za nie wysokie ceny i zarobić sporo pieniędzy. Marketing szeptany działa szybko, więc możesz szybko zwiększyć liczbę klientów o ile Twój produkt jest naprawdę dobry.

A czy Ty uważasz, że własna kawiarnia to dobry pomysł na biznes? Proszę pozostaw komentarz.

Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 1 Średnia: 5]

8 komentarzy

  1. Tomek
    • admin
  2. robert
  3. Zdzislaw
    • admin
  4. Paola
  5. Michał
  6. Ala

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *