Skrzynki do piwa — z czego powinny być wykonane?

Transport piwa musi odbywać się w specjalnych warunkach – butelki powinny być odpowiednio zabezpieczone, aby nie tłukły się podczas przewozu, powodując tym samym duże straty. Dlatego stosuje się specjalne skrzynki do piwa. Jak je wybrać i na co zwracać uwagę?

Jak wybrać skrzynki na piwo? Skrzynki plastikowe vs drewniane

Skrzynki transportowe mogą być drewniane lub plastikowe. W przypadku transportu piwa, butelek, już dawno przyjęło się stosowanie pojemników z tworzyw sztucznych. Dlaczego? Ponieważ są lżejsze, stosunkowo niedrogie, a także charakteryzują się wysoką odpornością na wodę, czynniki zewnętrzne. Nie bez znaczenia jest też fakt, że w prosty i szybki sposób można je wyczyścić oraz zdezynfekować.

Analogicznie, skrzynki drewniane są cięższe, należy uważać, aby nie uległy zalaniu, ich mycie nie jest możliwe. Ich zaletą jest natomiast duża wytrzymałość, a także fakt, że są przyjazne środowisku.

Z drugiej strony skrzynki na piwa wykonane z wysokiej jakości materiałów mogą być równie trwałe, a także podlegać recyklingowi – wszystko to kwestia ich odpowiedniego wyboru. Skrzynki do piwa z tworzywa sztucznego produkuje Bekuplast, który dba o zachowanie najwyższych standardów jakości.

Skrzynki przegrodowe na piwo – cechy, zalety

Już wiesz, że skrzynki na piwo w większości przypadków wykonuje się z tworzyw sztucznych, między innymi z HDPE, który w 100% podlega recyklingowi. Jednocześnie jest to pierwsza kwestia, na jaką należałoby zwrócić uwagę, jeśli nieobca jest ci troska o środowisko.

Jednocześnie skrzynki na piwo to skrzynki transportowe z przegrodami, które zapobiegają przemieszczaniu się butelek, a także ich tłuczeniu na skutek obijania się podczas transportu.

Część dostępnych na rynku pojemników jest przystosowanych zarówno do ręcznego przenoszenia, jak i do rozwiązań automatycznych, technologii przenośników taśmowych stosowanych w zakładach produkcyjnych i magazynach.

skrzynki do piwa

Oprócz tego ważne jest, aby skrzynki posiadały ergonomiczne uchwyty na ręce. Ponadto chętnie kupowane są wersje display pojemników, które umożliwiają wyeksponowanie produktu.

Skrzynki na piwo różnią się rozmiarami, podczas ich wyboru należy zwrócić uwagę na ilość gniazd, czyli miejsc na butelki, a także na wielkość piw. Mogą być przystosowane do transportu butelek o pojemności 0,25 l, 0,33 l, 0,5 l czy 1,0 l. Popularne typu to skrzynki z 12, 20 lub 24 gniazdami.

Nie dość, że zapewniają bezpieczny transport, to jeszcze ułatwiają przenoszenie, wykładanie butelek w sklepie. I jak już wspominaliśmy, można je szybko wyczyścić, nawet przy pomocy przemysłowych myjek ciśnieniowych.

I co najważniejsze, takie pojemniki muszą być wytrzymałe, bardzo dobrze znosić określone obciążenia, ponieważ poddawane są intensywnej eksploatacji.

Jak przewozić butelki, piwo?

Wybór skrzynek na piwo to jedna z najważniejszych kwestii podczas transportu butelek. Tutaj warto zauważyć, że wiele z nich jest znakowych, w ten sposób reklamują się różne browary.

Jednak oprócz skrzynek, należałoby zwrócić uwagę na warunki transportu – piwo powinno być przewożone w niskiej temperaturze, nie można wystawiać je na jasne, słoneczne światło. Częściowo problem ten rozwiązują pojemniki, dlatego nawet w sklepie butelki są w nich trzymane. Zachowując te standardy, można zadbać o niepowtarzalny smak piwa.

Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 0 Średnia: 0]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *