Dlaczego warto posiadać certyfikat Microsoft Data Analyst Associate?

Być może jesteś właśnie na etapie aktywnego poszukiwania nowej pracy. Możliwe również, że pracujesz już w swojej wymarzonej firmie, ale stale dążysz do rozwoju zawodowego, a Twoim celem jest awans na wyższe stanowisko. To bez znaczenia, w jakim momencie życia się znajdujesz. Ważne okazuje się tylko to, abyś udzielił twierdzącej odpowiedzi na jedno, bardzo istotne pytanie: chcesz zrobić karierę w dynamicznie rozwijającej się branży IT? Jeśli właśnie zdecydowanie kiwasz głową na „tak”, ten artykuł jest dla Ciebie. Dowiesz się z niego, jak w wykonaniu tej misji może pomóc Ci certyfikat Microsoft Data Analyst Associate.

Microsoft Data Analyst Associate – czym jest?

Microsoft to zdecydowanie jedna z najbardziej zaufanych marek IT na całym świecie. Przedsiębiorstwo od wielu lat przyznaje certyfikaty potwierdzające wiedzę z zakresu wybranej technologii. Pierwsze programy Microsoft Certified Professional powstały bowiem już na początku lat 90-tych. Certyfikacje Microsoft organizowane są według dwóch kryteriów:

 • poziom trudności (Fundamental – Associate – Expert),
 • specjalizacja (certyfikaty odpowiednie dla stanowiska, m.in. inżynier danych, administrator baz danych, analityk, inżynier sztucznej inteligencji, specjalista Data Science).

Aby zdobyć certyfikat od Microsoft, trzeba uprzednio zdać egzamin DA-100: Analyzing Data with Microsoft Power BI. Materiał szkoleniowy skoncentrowany jest wokół pięciu segmentów tematycznych:

 • przygotowanie danych,
 • modelowanie,
 • wizualizowanie,
 • analiza,
 • zarządzanie.

Egzamin trwa 180 minut i przeprowadza się go z użyciem wirtualnej maszyny.

Czy musisz posiadać długoletnie doświadczenie w obszarze Power BI, by wziąć w nim udział? Nie jest to konieczne, choć wiedza empiryczna z tego zakresu może, oczywiście, znacznie ułatwić całą procedurę. Microsoft przygotował oficjalną ścieżkę szkoleniową, dzięki której możliwe jest odpowiednie przygotowanie do certyfikacji nawet wówczas, gdy uczestnik nie może pochwalić się imponującym doświadczeniem w branży.

Certyfikaty od Microsoft – dlaczego warto je posiadać?

Praca w sukcesywnie rozwijającym się obszarze BI wymaga specjalistycznych umiejętności, pozwalających na biegłą obsługę nowoczesnych, bardzo zaawansowanych narzędzi. Aby skutecznie wykorzystywać je w codziennej pracy i podejmować z ich pomocą trafne decyzje biznesowe, najpierw trzeba mieć wiedzę i doświadczenie, które umożliwią swobodne zarządzanie poszczególnymi platformami. Certyfikaty takie jak Microsoft Data Analyst Associate doskonale do tego przygotowują i stanowią lukratywny atut. Co można zyskać dzięki certyfikacji Microsoft?

 • profesjonalną przewagę nad konkurencją, gdyż certyfikaty stanowią branżowe potwierdzenie umiejętności wymaganych na danym stanowisku,
 • nową wiedzę i umiejętności, które można następnie przekazać zespołowi i tym samym wnieść nową jakość do firmy,
 • zdolność do podejmowania nowych wyzwań,
 • zwiększoną wydajność,
 • uznanie w oczach potencjalnych pracodawców,
 • większy wpływ na proces wdrażania nowych technologii,
 • możliwość wykonywania bardziej złożonych, odpowiedzialnych zadań.

Co więcej, certyfikat Microsoft Data Analyst przygotowuje do konkretnego stanowiska, dlatego uczestnik takiego kursu może mieć pewność, że uzyska wiedzę, którą będzie później skutecznie wykorzystywał w codziennej pracy. Zaletą tych szkoleń jest również elastyczna forma przygotowań do certyfikacji, dostosowana do potrzeb i preferencji uczestników. Dzięki temu można uczyć się we własnym tempie, łącząc kurs z obowiązkami dnia codziennego.

Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 1 Średnia: 5]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *