Jesteś właścicielem sklepu osiedlowego i obawiasz się, że może wybuchnąć w nim pożar? Sprawdź, jak pomocna w kontroli mienia jest usługa monitoringu budynków

Choć Polacy coraz częściej robią zakupy w dużych marketach, osiedlowe sklepy są odwiedzane równie chętne. Nawet w małym sklepiku znajduje się spora ilość towaru o wysokiej wartości rynkowej. Do tego dochodzi sprzęt i wyposażenie. Gdy dojdzie do pożaru, straty będą bardzo duże. Doskonałą ochronę może zapewnić profesjonalne monitorowanie budynków.

 

Jak w sklepie osiedlowym może dojść do wybuchu pożaru? Najczęstszą przyczyną jest zwarcie instalacji elektrycznej. Wystarczy kilka iskier, które spadną na opakowania z papieru lub tworzyw sztucznych – nie potrzeba wiele, by doszło do tragedii. O ile sytuacja taka zdarzy się w godzinach otwarcia sklepu, istnieje prawdopodobieństwo, że personel zareaguje na nią błyskawicznie, oddalając ryzyko pożarowe. Co jednak, gdy ogień zaprószy się już po zamknięciu punktu? Szybką reakcję umożliwi montaż profesjonalnego systemu zabezpieczeń.

Nowoczesne monitorowanie budynków to rozsądna inwestycja

Nie każdy osiedlowy sklep potrzebuje ochrony fizycznej, a więc pracownika, który będzie przez całą dobę patrolował jego wnętrze i okolicę. Podstawą zabezpieczenia mogą być dla Ciebie odpowiednio dobrane drzwi i zamki, właściwa ochrona okien, a także system zabezpieczeń elektronicznych.

Gdy mowa o zabezpieczeniu przeciwpożarowym, przydatne będą dwa elementy. Po pierwsze – czujnik dymu, który wykryje wszelkie nieprawidłowości zaraz po tym, gdy się pojawią. Ale sam czujnik nie wystarczy. Informacja z niego musi dotrzeć we właściwe miejsce – najlepiej do profesjonalnej stacji monitorowania alarmów. Będzie to możliwe, jeśli w sklepie zostanie zamontowany monitoring, który pozostanie pod nadzorem ekspertów.

Jak działa monitorowanie budynków?

Monitorowanie budynków to sposób na to, by relatywnie niskim kosztem zniwelować nie tylko najbardziej typowe ryzyka związane z prowadzeniem osiedlowego sklepu, jak włamania i kradzieże. To również szansa na szybką reakcję w przypadku pożaru czy innych groźnych awarii.

Doskonałym przykładem funkcjonalnego rozwiązania jest monitorowanie budynków oferowane przez Konsalnet – największą firmę w branży security w Polsce, z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży. Tu skorzystać można np. z opcji wideo-obchodu oraz wideo weryfikacji. Oznacza to, że jeśli zostanie wykryte zagrożenie – włączy się czujnik dymu, a alarm zostanie natychmiast zweryfikowany. Jeśli będzie prawdziwy – poinformowane zostaną odpowiednie służby i właściciel, a grupa interwencyjna dotrze na miejsce w kilka minut. W efekcie szanse na uratowanie mienia będą znacznie wyższe. Szybkość reakcji w takiej sytuacji jest kluczowa.

Monitoring to rozwiązanie przydatne nie tylko w dużych obiektach handlowych czy przemysłowych. Z jego funkcjonalności skorzystać mogą również osiedlowe sklepy.

Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 1 Średnia: 5]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *