Pomysł na biznes: Zawód Korepetytor

 

Pomysły na własne biznesy nie muszą być skomplikowane i opracowywane latami. Czasem wystarczy zastanowić się nad własnymi zasobami oraz umiejętnościami i można zacząć działać. Jaką płatną aktywnością może się zająć osoba posiadająca wiedzę w jakiejś dziedzinie, umiejąca dzielić się nią i jednocześnie zachęcać do dalszej edukacji? Ciekawą koncepcją jest udzielanie prywatnych lekcji. Korepetytor może zacząć pracować w wolnym czasie, bez ponoszenia dużych nakładów finansowych i jednocześnie zarabiać nawet pokaźne sumy pieniędzy.

 

Pomysły na własne biznesy nie muszą być skomplikowane i opracowywane latami. Czasem wystarczy zastanowić się nad własnymi zasobami oraz umiejętnościami i można zacząć działać. Jaką płatną aktywnością może się zająć osoba posiadająca wiedzę w jakiejś dziedzinie, umiejąca dzielić się nią i jednocześnie zachęcać do dalszej edukacji? Ciekawą koncepcją jest udzielanie prywatnych lekcji. Korepetytor może zacząć pracować w wolnym czasie, bez ponoszenia dużych nakładów finansowych i jednocześnie zarabiać nawet pokaźne sumy pieniędzy.

Idealny korepetytor

Korepetytor jest skarbnicą wiedzy, ale także jej przekaźnikiem. Niezbędne jest, by był kompetentny, zaangażowany, wykwalifikowany i kreatywny. Ciekawe pomysły na lekcje przyciągają uczniów niczym magnes. Korepetytor to zawód, który polega na udzielaniu uczniom pomocy w nauce z różnych dziedzin w celu uzupełnienia luk w wiedzy, nadrobieniu zaległości, przygotowaniu do egzaminów itp. Docelową grupą odbiorców ich usług są dorośli, dzieci, studenci, młodzież. Kiedyś prywatni nauczyciele nie mieli zbyt dużo pracy, bo zwracali się do nich z prośbą o pomoc ci, którzy nie radzili sobie w szkole. Obecnie trafiają do nich i słabsi uczniowie, i prymusi, którzy pragną posiąść nową wiedzę, rozwijać się pod czujnym okiem mentora. Korepetytorzy z chęcią pomagają przygotować się do sprawdzianów, jak też do rozpoczęcia nauki w różnego rodzaju placówkach, np. w liceum, technikum.
Decydując się na korepetycje, uczeń ma prawo wyboru odpowiedniego i pasującego mu nauczyciela. Spotkania mogą być indywidualne, ale i grupowe. W placówkach nie ma tego komfortu i zazwyczaj trzeba chodzić na zajęcia do tych osób, które są z góry narzucane. Podczas korepetycji stwarza się satysfakcjonujące warunki do pracy dla obu stron. Ważne, by było miło, przyjemnie i sprzyjało to poszerzaniu horyzontów myślowych.

Promowanie

Każdy korepetytor powinien zadbać o promocję swojej osoby. Współcześnie niemalże każdy korzysta z zasobów internetu i dlatego trzeba w nim zaistnieć. Wskazane jest docieranie do blogów edukacyjnych, czatów dyskusyjnych i zamieszczenie tam swoich ofert. Warto zalogować się na serwisach zawierających bazy z ofertami korepetytorów oraz ogłoszenia klientów potrzebujących konsultacji. Nauczyciele mogą zamieszczać tam swoje propozycje, ale też mogą wysyłać do swoich potencjalnych uczniów informacje zachęcające do współpracy. Pomocne są też nieformalne kanały przepływu informacji. Można poprosić swoich dotychczasowych uczniów, znajomych, rodzinę, aby rozpowszechniali informacje, typu: „Znam dobrego prywatnego nauczyciela”, „Jeśli potrzebujesz pomocy w nauce, mogę ci polecić swojego korepetytora”.
Ciekawym sposobem na przyciągnięcie klientów jest ich zaskoczenie. Można np. zdobyć atrakcyjne i niespotykane kompetencje, na które jest popyt – kurs medycznego języka obcego, języka migowego, fotografii dziecięcej. Oprócz ciekawej propozycji dziedziny, z jakiej chce się kogoś uczyć, ważny jest wabik w postaci rabatów, np. pierwsza lekcja za darmo, cały pakiet lekcji z upustem 50%.

Zyski

Prowadzenie korepetycji to zajęcie, które przynosi dochód. Odpowiednie wycenienie kosztów swoich usług pozwala na wzmocnienie swojej pozycji finansowej, a także na pozyskiwanie kolejnych klientów. Ustalając stawki, należy wziąć pod uwagę różne czynniki np. koszt przygotowania materiałów, poziom nauczania, przedmiot. Początkowo może to być dodatkowe zajęcie, a potem główne źródło dochodu przynoszące zysk kilka czy nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie.
Pozytywne efekty korepetycji odczuwają nie tylko klienci, ale i nauczyciele. Oprócz profitów finansowych liczy się samorozwój, ciągłe doskonalenie warsztatu pedagogicznego, satysfakcja płynąca z przekazywania komuś swojej wiedzy itp. Nauczanie to misja, której nie każdy sprosta. Sztuką jest naprowadzić kogoś na właściwe rozwiązania, ale nie wyręczać go.

O wszystkich tych zagadnieniach można przeczytać w darmowym e-booku „Zawód: Korepetytor – kompendium wiedzy”. Można go pobrać ze strony http://www.e-korepetycje.net/ebook-zawod-korepetytor . Jego lektura pozwoli na zapoznanie się z tajnikami profesji korepetytora, np.

  • Jakie cechy powinien posiadać dobry korepetytor?
  • Jak założyć działalność korepetytorską?
  • Od czego zacząć prowadzenie korepetycji?
  • Nowe technologie w korepetycjach.

Twórcy serwisu e-korepetycje.net jako pierwsi stworzyli taką publikację na rynku. Lektura tego e-booka jest nie tylko przyjemna, ale i pożyteczna, bo pozwala na zapoznanie się z tematami dotyczącymi edukacji. Warto skorzystać z darmowej wiedzy od profesjonalistów, dzięki czemu można osiągnąć spektakularne efekty.

Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 0 Średnia: 0]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *